1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Lexus otomobilleri hakkinda hersey
  3. Otomobil tutkunlarinin takip etmesi gereken 6 otomobil podcasti
Ne aramıştınız?
LEXUS'U KEŞFEDİN

OTOMOBİL SEVERLERİN TAKİP ETMESİ GEREKEN 6 PODCAST

Otomobiller çoğu kişi için yalnızca bir araç olduğu kadar bazıları için gerçek bir tutku. Otomobil dünyasına ait her şeyden haberdar olmak isteyen, otomobil sporlarını ilgiyle izleyen ve otomobillerle ilgili derin bilgiye sahip olan milyonlarca insan var. Otomobille ilgili gelişmeleri takip etmek için ise yine birçok farklı kanal mevcut.

Gazete ve dergi bu kanalların en köklüleri. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte dijital yayın kanalların artması sayesinde otomobille ilgili birçok farklı video içerik üretici de hayatımıza girdi. Öte yandan, hem aracınızla seyahat ederken hem de otomobil dünyasına ait gelişmeleri veya hoşunuza gidecek otomobil sohbetlerini dinlemek de artık mümkün. Bunun için en iyi yollardan birisi ise podcast’ler.

Podcast’ler hayatımıza 2000’li yılların başında girse de özellikle ülkemizde son 4-5 yıldır yaygın olarak dinleniyor. En basit şekilde internet radyosu olarak tanımlanabilecek podcast, temelde bir yayıncının yaptığı yayınının sesini kaydederek internete yüklemesidir. Dinleyici ise istediği podcast aracı programından bu yayını indirerek dilediği zaman dinler. Podcast’in en iyi yönü ilgi duyulan bir yayını kaydedip dilediği yerde dinlemektir. Bu bir telefon, akıllı televizyon, bilgisayar ve tabii ki otomobiliniz olabilir. Kısacası indirildiği takdirde sesli içerikleri oynatan her cihazda internete dahi gerek olmadan dinlenebilir.

Podcast’lerin kaydedildiği, yayıncı kanallarının takip edildiği ve içeriklerin indirilebildiği birçok farklı uygulama vardır. Bu uygulamalardan en bilinenlerini; Apple Podcast’ler, Spotify, Castbox ve Google Podcast şeklinde sıralayabiliriz. Birçok farklı alanda yapılan podcast’ler olduğu gibi son zamanlarda otomobil temalı podcast’lerde bir hayli yaygınlaşmaya başladı. Özellikle gelişen araç teknolojilerinin anlatıldığı ve motor sporlarına ilişkin gündemin değerlendirildiği birçok podcast kanalı bulumakta. İşte otomobil tutkunlarının takip etmesi gereken 6 podcast kanalı!

 

Tork TV

Dünyadan ve Türkiye’den motor sporlarıyla ilgili gelişmelerinin yer aldığı Tork TV, takipçilerini güncel motor sporları sohbetleriyle buluşturuyor. Her hafta bir motor sporları konusunun belirlendiği kanalda motor sporlarına ilişkin gelişmeleri kendi üsluplarıyla aktaran yayıncılar yer alıyor.

 

Son Sektör

Formula 1, otomobil sporlarının en büyüğü ve en çok takip edileni. Köklü bir tarihe sahip olan Formula 1 aynı zamanda otomobil dünyasındaki yeni teknolojilerin çıkış noktası olarak da kabul ediliyor. Son Sektör isimli podcast kanalı da düzenli olarak Formula 1 dünyasına ilişkin gelişmeleri otomobil severlerle buluşturuyor. Son Sektör kanalında 5 kırmışı ışık sönüyor ve her hafta eğlenceli bir yayın motor sporları meraklılarını bekliyor.

 

Yüksek Teknoloji

Teknoloji ile otomobil dünyası neredeyse iç içe girmiş durumda. Yayınlarında güncel yaşam teknolojileri, tüketici elektroniği gibi içeriklere yer veren Yüksek Teknoloji podcast kanalı, otomobil ve motosiklet dünyasından güncel haberlerle de takipçilerinin karşısına çıkıyor.

 

The Motoring Podcast

Motoring Podcast kanalı küresel anlamda otomobil alanında en çok takip edilen podcast kanallarından biri. Bu kanalda her hafta otomobil ve otomobil teknolojileriyle ilgili düzenli içerik paylaşılıyor. Son modellerden otonom araç dünyasına kadar her şeye değinilen kanal takipçi sayısını da her geçen gün artırıyor.

 

Everyday Driver Car Debate

Sürücü odaklı bu podcast kanalında dinleyicilerin bütçelerine ve ihtiyaçlarına uygun otomobil öneri verilirken, takipçilerden gelen sorular da düzenli olarak yanıtlanıyor.

 

Hooniverse

Otomobillerle ilgili oldukça kaliteli bir sohbete katılmak ister misiniz? O halde Hooniverse kanalı tam size göre. Hooniverse podcast kanalında her hafta düzenli olarak güncel otomobil sohbetleri yayınlanıyor.

 

Otomobilinizle seyahat ederken aynı zamanda otomotiv sektörüne ilişkin yeni gelişmeler, motor sporları hakkında bilgiler ve otomobil sohbetleri dinlemek için yukarıda paylaştığımız podcast’lere göz atabilirsiniz. Böylece gözünüzü yoldan ayırmadan keyifli bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz!