1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Safety
  3. Pre collision system with pedestrian detection
Ne aramıştınız?
GÜVENLİK

YAYA ALGILAMA İŞLEVLİ ÇARPIŞMA ÖNCESİ SİSTEMİ

Çarpışma Öncesi Sistemimiz (Pre-Collision System) Lexus LS için dünyada ilk kez kullanılan teknolojiler ile iyileştirildi. PCS'de artık aracınızı çapraz yaklaşan cisimlere karşı koruyan Ön Yan Çarpışma Öncesi Sistemi ve fren yapmak kazayı önlemediğinde aracın yönünü değiştiren Aktif Direksiyon Desteği vardır. Yoldaki diğer kişiler de öncekine göre daha iyi korunur. Gelişmiş Yaya Uyarısı ayrıca bisikletleri ve geceleri yayaları da algılayabilir.

PCS sensör sistemi milimetre dalga radarı, ön yan radar, arka yan radar ve stereo kamerayı birlikte kullanarak sürücünün etrafındaki yolu en iyi şekilde algılamasını sağlar. Çarpışma olasılığı yüksek olan bir yerde başka bir araç algılanırsa, sürücü görsel ve sesli olarak uyarılır ve gerekiyorsa fren yapılır.

PCS başka bir araç, yaya veya engel ile çarpışmayı önlemenin mümkün olmadığına karar verirse, Aktif Direksiyon Desteği otomatik frenleme ile birlikte kaçınma manevrası için direksiyonu çalıştırır. Sistem yoldaki yaya ve bariyer gibi hareketsiz cisimleri algılayarak sizi mümkün olan en güvenli şekilde durdurur.

Önde bir yaya algılandığında PCS dünyada ilk olan teknolojileri kullanarak sürücüye yansıtmalı gösterge ekranındaki bir animasyonla yayanın konumunu gösterir. Bu animasyon aracın güzergahın, yayanın konumunu ve varsa çarpışma olasılığını gösterir. Dünyada bir ilk olan bu inovasyon ile sürücüler yolun durumundan haberdar olur ve kaçınma manevrası yapabilirler.

Feragatname: Lexus Safety System'ı hiçbir zaman normal sürüş yerine kullanmaya çalışmayın ve sistemi kullanmadan önce lütfen talimatları okuyun. Sürücü, her zaman güvenli sürmek ile yükümlüdür.

BU TEKNOLOJİYE SAHİP MODELLER

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/tr/tr?model=ls