1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Performans
  3. LC 500 Spor Coupe
Ne aramıştınız?
PERFORMANS

SPOR COUPE

Lexus LC her açıdan bir dönüm noktasıdır. Hem Lexus hem de sürücülerimiz için yeni bir dönemin başlangıcıdır. Japonya'daki birinci sınıf aerodinamik araştırma tesisimizde üretilen bu araç, nereye giderseniz gidin size benzersiz bir sürüş yaşatır.

YENİ BİR ÇAĞ İÇİN GELİŞTİRİLDİ

2016'da Detroit'teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı‘nda (NAIAS) tanıtılan LC, sektörün büyük ilgisini çekti ve herkesten beğeni topladı. Farklı alanlardan bir araya gelen Lexus ekipleri, gelişmiş tasarım ve benzersiz performansı birleştirerek bu aracı oluşturdu. İnanılmaz bir sürüş keyfi vermesinin yanı sıra, Lexus'un gelecekte takip edeceği yönü de cesur bir şekilde yansıtıyor.

KONSEPTTEN GERÇEĞE

LC, eşi benzeri görülmeyecek şekilde konsepti ile neredeyse birebir aynı olacak şekilde üretilmiştir. Bu özel araçta her açıdan lüks olmayı başaran saf bir sürüş deneyimi için, etkileyici bir tasarım ve gelmiş geçmiş en iyi mühendislik bir araya getirilmiştir.

BENZERSİZ BİR BAŞARI

En ince ayrıntılarına kadar aktarılan sıra dışı bir vizyon. 2012'de tanıtılan ve ödül kazanan LF-LC konseptinden ilham alan LC, sektörün klişelerini ve beklentilerini adeta darmadağın etmiştir.

Lexus mühendisleri ve tasarımcıları LC'yi gerçeğe dönüştürmek için yorulmadan çalıştılar. Dünyaca ünlü LFA süper otomobilimiz gibi LC de Takumi ustaları tarafından üretilmiştir. Onların işi otomobil üretmektir ve onlarca yıllık deneyimleri sayesinde hassasiyet ve güzelliğin ne anlama geldiğini çok iyi bilirler, standart seviyesini yükseltirler.

BENZERSİZ PERFORMANS

Takumi ustalarının gösterdiği eşsiz özen sayesinde, LC, tamamen Japonya'daki birinci sınıf aerodinamik araştırma tesisimizde geliştirilen ilk araçlardan biridir.​

LC'nin direksiyonuna geçtiğinizde çeşitli yenilikçi özellikler ve dinamik lüks hissi size benzersiz bir sürüş deneyimi yaşatacaktır. Zarif ve duyguları harekete geçiren tasarımıyla Lexus'ta yeni bir çağın başlangıcına işaret etmektedir.

ÇOK AŞAMALI HİBRİT

LC 500h, Lexus için yeni hibrit teknolojilerine öncülük etmektedir. Verimli bir şekilde ve düşük emisyon değerleri ile güç üreten ve aynı zamanda sportif, duyguları harekete geçiren bir sürüş deneyimi sunan yeni Çok Aşamalı Hibrit Sistemden güç almaktadır.

YENİ NESİL GÜÇ

Yeni nesil hibrit teknolojisi ile tanışın. LC'nin Çok Aşamalı Hibrit Sisteminde iki güç kaynağı akıllı bir şekilde birlikte çalışır. Hem aküden güç alan elektrik motoru, hem de benzinli motor, aracı tek başına hareket ettirebilir ya da gerektiği zaman birlikte bunu yapabilirler.

Sonuç? İnanılmaz bir verimlilik, düşük emisyonlar, heyecan verici bir sürüş deneyimi ve etkileyici bir hızlanma. Sistemimiz sürüş koşullarınızı izleyerek güç akışını kesintisiz bir şekilde kontrol eder. Sizin için en uygun seçimi yapar ya da isterseniz Sürüş Modu Seçimi ile kontrolü ele alabilirsiniz.

Çok Aşamalı Hibrit, gelmiş geçmiş en sportif hibrit aracı üretmemizi mümkün kılıyor. 4 kademeli bir otomatik şanzıman kullanılmaktadır. Bu da sürücünün hızla vites geçiş yapabileceği 10 farklı vites konumunu hayata geçirir. Kıvrak ve hızlı bir şekilde güce ulaşmak için gaz pedalına iyice basın veya düşük hızlarda daha verimli sürüşün keyfini çıkarın.

SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ

Benzersiz bir sürüş deneyimi için LC'nin mühendislik özellikleri mükemmel hale getirilmiştir. En küçük parçanın bile çok güçlü bir katkısı olabileceğini biliyoruz.

BENZERSİZ BİR SÜRÜŞ

LC 500'ün motorunda çift hava girişi bulunur. Bu da sistemin nefes almasına yardımcı olur ve inanılmaz motor sesini üretmeye yardımcı olur. Bu ses kulaklara adeta müzik gibi gelir. Bu «doğal emişli» motor, spor coupé ile mükemmel bir uyum sağlar. Aracın lineer güç dağılımını tamamlar, size kontrol kolaylığı sağlar ve direksiyon başına geçtiğinizde benzersiz bir heyecan yaşatır.

Lexus'u geleceğe taşıma yolculuğumuzda tamamen yeni bir sürüş deneyimi yaratmayı başardık. LC'nin karakteri ve verdiği his, önceki tüm Lexus'lardan farklıdır.

KIVRAKLIK İÇİN YARATILDI

Lüks bir spor coupé'ye yakışan ve aynı zamanda sürücüyü şaşırtan, tutkularını açığa çıkaran üstün bir sürüş kalitesi geliştirmek istedik.​

LC'yi oluştururken, her aşamada istediğimiz sonucu görülür hale getirdik: daha güçlü ve daha kaliteli bir sürüş deneyimi. Kıvrak, çevik, güçlü.