1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Lexus otomobilleri hakkinda hersey
  3. Hibrit Araba Kullanmanın Avantajları Nelerdir?
Ne aramıştınız?
LEXUS'U KEŞFEDİN

HİBRİT ARABA KULLANMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Hayatı kolaylaştırmak için tasarlanmış bir düğme ve sonu gelmez yol maceralarının en keyiflisi, en rahatı… İşte bu hibrit otomobil teknolojisi! Tanışmaya hazır mısınız?

Hibrit Araç Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Yaşam ritminize, beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza uyum sağlayan, akıllı, bir o kadar da güçlü ve tasarruflu hibrit otomobiller, zamanın bir adım ötesinde ilerlemeyi sevenler için yaratıldı. Otomotiv mühendisliğinin dehasıyla buluşan bu akıllı teknoloji hem sürücüsüne hem doğal enerji kaynaklarına olan duyarlılığıyla yeni nesil araç kullanma keyfini yeniden tanımlıyor. Size de sadece “Start” düğmesine basmak ve otomobilinizi kullanmak kalıyor.

 

Çağın ötesinde bir keşif: Hibrit teknolojisi

Melez anlamına gelen hibrit kelimesi, otomotiv sektöründeki karşılığını, elektrik motoru ile benzin motorunu aynı anda ya da tek başına çalıştırabilen otomobillerde buluyor. Amaç elbette maksimum verim, minimum enerji ve yakıt kullanımı. Hibrit otomobiller, aracın hızına ve sürüş dinamiklerine göre şekillenen çalışma prensiplerine sahiptir. Elektrik ve benzin motorunun hangisinin çalışması gerektiğine kendisi karar verebilir ve gerektiğinde bu iki motordan birini tek başına çalıştırabilir. Motorlar arası geçişi kendisi ayarlayan bu akıllı teknoloji, kendi kendine şarj edebilme yeteneğine de sahiptir. Böylesine rahat bir kullanım için tek yapmanız gereken ise aracınızı çalıştırmak, vitesinizi sürüş moduna getirmek ve yeni rotaları özgürce keşfetmek.

 

Güvenli, sade ve konforlu: Hibrit otomobil kullanmanın avantajları

Hibrit otomobil teknolojisinin felsefesi, sürücüye rahat bir sürüş sağlamanın yanı sıra, güvenlik, ekonomi, uzun ömürlülük ve çevre dostu kavramlarıyla da yakından ilişkilidir. Son çeyrek yüzyılın en büyük buluşlarından biri olan hibrit ile tanışırken akla ilk gelen sorulardan biri güvenlik olabilir. Elektrik motoru, benzinli motor ve bataryanın başrolde olduğu bu teknoloji, benzinli ya da dizel bir araç kadar güvenlidir. Yılda sadece bir kez yaptıracağınız sistem kontrolü, aracınızı uzun yıllar güvenle kullanmanız için yeterli. Bu otomobillerin elektrik motorları ve jeneratörleri olağanüstü dayanıklılığa sahiptir ve sistemin her bir parçası mükemmel performans için tasarlanmıştır.

 

Hibrit otomobil kullanıyorsanız geziye bir rota daha ekleyin

Hibrit teknolojisi, çevreye karşı gösterdiği hassasiyeti bütçenize de yansıtır. Çünkü enerjiyi ve yakıtı sadece ihtiyacı olduğunda kullanır. Bu da gezilerinizi sadece şehir içi ile sınırlamamanın lüksü ve uzatılan her yolculukla yaşanan yepyeni maceralar demektir. Bu otomobiller, düşük hızda ilerlerken elektrikli sürüş moduna geçiş yapar. Üstelik sürücüsüne hissettirmeden, sessiz ve sarsıntısız olarak. Elektrikli sürüş modunda hibrit otomobiller sıfır emisyon değerlerine sahiptir. Hız arttığında benzinli sürüşe geçiş de böylece çok daha ekonomik ve verimli olur. Maksimum yakıt tasarrufu ve düşük emisyon değerleri ile azalan ulaşım maliyetleri bütçenize olumlu yansırken, çevre dostu bir araç kullanmanın ayrıcalıklı hissi de yol boyunca size eşlik eder.

 

Hibrit araç kullanmanın faydaları nelerdir?

Hibrit teknolojisinin iklimsel sapmaları yavaşlatmaktan şehirdeki hava kalitesini korumaya uzanan yararları olduğunu biliyor musunuz? Dizel ve benzinli araçların yüksek emisyon değerleri, hava kirliliği artışındaki payı düşünüldüğünde hibrit otomobiller gerçek birer çevrecidirler. Otomobil dünyasına inovatif ve sürdürülebilir enerji kullanımı prensibiyle yaklaşan araç üreticileri, çevre dostu teknolojileri hibrit otomobillerde kullanıyor. Üstelik tasarımdan, iç hacim standartlarından ve konfordan ödün vermeden. Sessiz ve rahat bir sürüş deneyimi sunan bu otomobillerin kullanıcısına sağladığı lükslerden biri de kesintisiz sürüş keyfidir. Kendi kendini şarj edebilen batarya, frenleme sırasında, gaz pedalına basılmadığı anlarda, hatta yokuş aşağı inişlerde enerjiyi geri dönüştürür ve aracınızın gücünü yeniler. Yani otomobilinizi sadece kullanmak bile bataryanızı dolu tutmanız için yeterlidir. Keyifli bir yolculuğu hem şehir içinde hem şehir dışında üstün yakıt tasarrufuyla buluşturan hibrit otomobiller ile sessiz, güvenli, yüksek performanslı sürüşün rahatlığını özgürce yaşayabilirsiniz. Düşük yakıt emisyonunun çevreye, düşük yakıt kullanımının bütçenize sağladığı avantajlar ile siz de yeni nesil teknolojiye hayatınızda yer açabilirsiniz.

 

Lexus Kendi Kendini Şarj Eden Hybrid Araçların Avantajları Nelerdir?

Çevreci: Kendi Kendini Şarj Eden Hibrit teknolojimiz çevre dostudur ve zararlı gaz emisyonlarını 2014 Euro 6 Dizel Standardı'nın onda birine düşürür.AB’deki birçok büyük şehir, AB’nin iklim açısından nötr olma misyonunun bir parçası olarak Düşük Emisyon Bölgeleri’ni tanıtmıştır. Yüksek emisyonlu araçların bölgeye girmesi engellenmekte veya ücretlendirilmektedir. Kendi Kendini Şarj Eden Lexus Hybrid gibi düşük emisyonlu araçlar ücretsiz girebilir.

Düşük Maliyet: Kendi Kendini Şarj Eden Hibrit araçları eşdeğer bir dizel araca göre satın almak, sahiplenmek veya kullanmak daha az maliyetlidir.

Hibrid sistemde debriyaj, triger kayışı, marş motoru, alternatör gibi parçalar bulunmadığından uzun vadede önemli bakım tasarrufu sağlar.Ayrıca, Lexus Hybrid'ler daha az aşındığı için yedek parça maliyetlerini önemli ölçüde azaltır, bu da daha fazla tasarruf sağlar. Her yıl yapılan Hibrit Sistem Kontrolü, Lexus Hybrid’inizden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmanın en iyi yoludur. Hibrit Sistem Kontrolü'nü tüm Lexus servislerinde yaptırabilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı: Kendi Kendini Şarj Eden Lexus Hybrid'de fiş yok. Dizel yok. Taviz vermek yok. Lexus Hybrid'inizi bir prize asla bağlamak zorunda kalmayacaksınız; o her zaman sizi gitmeniz gerektiği kadar uzağa götürmeye hazırdır.

Güvenli ve Konforlu: Tüm Kendi Kendini Şarj Eden Lexus Hybrid modellerinde otomatik şanzıman bulunuyor ve bu sayede sürüşleri daha kolay ve sorunsuz hale geliyor. Ayrıca, hepsi 5 Yıldızlı Euro NCAP güvenlik derecesine sahiptir ve 5 yıl garantilidir.