1. Plug-In Hybrid
Ne aramıştınız?
LEXUS ELECTRIFIED

PLUG-IN HYBRID

Yeni Lexus Plug-in Hibrit teknolojimiz, Lexus Kendi Kendini Şarj Eden Hibrit performansı ile üstün Elektrikli Araç (EV) özelliklerini bir araya getirerek size sınıfındaki en yüksek kalite, elektrikli sürüş menzili ile EV ve hibrit modlarında verimlilik sunar.

LEXUS PLUG-IN HYBRID

Lexus Plug-in Hybrid’lerde iki güç kaynağı vardır: Sarsıntısız çalışan bir benzinli motor ve elektrik motora/jeneratöre güç veren büyük lityum-iyon akü. Tam olarak şarj edilmiş bir Lexus Plug-in Hybrid, 64 km'den fazla menzili EV modunda tamamlayabilir. Aküsü deşarj olduğunda da yüksek verimli hibrit moduna geçer.

 •  

  Elektrik Modu

  Varsayılan EV ayarı akünün mümkün olduğunca fazla kullanılmasını sağlar. Bu sayede elektrik gücü kullanılarak 64 km'den fazla yol alabilmenize olanak tanır. Gelişmiş 18,1 kWh lityum-iyon aküden güç alarak 135 km/saat'e kadar hızlarda neredeyse tamamen sessiz bir şekilde ve emisyon üretmeden yolculuk yapabilirsiniz.

 •  

  Otomatik EV/Hibrit

  Aracınız otomatik EV/Hibrit modundayken, gaz pedalına ne kadar bastığınıza bağlı olarak yüksek güçlü benzinli motor harekete geçer ve ihtiyacınız olduğunda çabuk ve doğrusal bir hızlanma sağlar. Yalnızca 6 saniyede 100 km/saat hıza ulaşabilirsiniz.

 •  

  Güç Kontrol Ünitesi

  Yeni PCU, yüksek kapasiteli lityum-iyon aküye uygun hale getirilmiştir. Arka koltuğun altındaki DC/DC konvertör ile takviye konvertörü, daha yüksek güç ve kompakt boyutlardadır. Kaput yüksekliğini azaltmak için doğrudan transaksın üzerine takılan 8 katmanlı yapı, plug-in hibrit devresi için gereken devreyi barındırır.

KOLAY ŞARJ​

 

Plug-in Hybrid'ler'in lityum-iyon pilleri güç kaynağından araca bağlanmış bir kablo kullanılarak şarj edilir. Yeni Lexus NX 450h+ normal bir ev prizine takılacak olsa da, daha hızlı şarj edilmesi için bir Lexus Duvar Şarj Ünitesi​ önerilir.

 •  

  EV PRİZİ

  Yeni Lexus NX 450h+'ı evinizdeki normal bir prize bağlamak son derece basit ve kullanışlı bir işlemdir. Yeni Lexus NX 450h+'da yüksek verimli 3,3 kW şarj sistemi bulunur.

 •  

  LEXUS DUVAR ŞARJ ÜNİTESİ

  En iyi şarj için Lexus Duvar Şarj Ünitesi kullanmanızı öneririz. Sınıfındaki en kompakt ürünlerden biri olan 22 kW Entry Duvar Şarj Ünitesi, elektrikli araçları veya NX 450h+ plug-in hibrit aracınızı kapalı ve açık mekanda şarj etmek için mükemmel bir çözümdür ve araç üzeri şarj cihazı ile 6,6 kW güç kullanarak şarj sağlar.

ELEKTRİK MOTORLU ARAÇLARDA ÖNCÜ

Yeni Lexus NX 450h+ plug-in hibrit, elektrikli araçlar alanında 15 yıldan fazla liderlik ve tecrübesinden yararlanarak geliştirilmiştir. 4. nesil Atkinson çevrimli motorlar, hibrit transakslar, akü yönetim sistemleri ve güç kontrol üniteleri gibi yeni teknolojiler, tamamen elektrikli bir gelecek için standartları belirlemiştir.

 

GEZEGENİ KORUR

Lexus, sera gazı üretimini azaltmak ve 2050 yılına kadar sıfır emisyon üreten bir şirket olma hedefini gerçekleştirmek için elektrikli araçların hayati önem taşıdığına inanmaktadır. 2005 yılında dünyanın ilk elektrikli lüks otomobili olan RX 400h piyasaya sürüldüğünden beri, Lexus çevreci kendi kendini şarj eden hibritleri geliştirme ve yaygın kullanımını teşvik etme konusunda öncülük etmektedir. Bu hedef doğrultusunda 2 milyondan fazla hibrit otomobil satışı gerçekleştirmiştir. Araç emisyonlarını azaltmanın yanı sıra, 2050'ye kadar tüm Lexus fabrikalarında sıfır CO2 emisyonu ve minimum seviyede su tüketimini gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

 

 

 

AKILLI ÇÖZÜM

Plug-in hibrit sıfır emisyonla sürüş imkanı ve yakıt tasarrufu sağlar.