1. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR
  2. Electrified Pioneers
Ne aramıştınız?
LEXUS ELECTRIFIED

HİBRİT ÖNCÜLERİ

ÖNCÜ HİBRİT TEKNOLOJİSİ

Lexus, lüks otomobil pazarı ve kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisi için referans niteliğindedir.

1 MİLYON ADEDİN ÜZERİNDE KENDİ KENDİNİ ŞARJ EDEN LEXUS HYBRID

Lexus, 2004 yılında dünyanın ilk kendi kendini şarj eden lüks hibrit otomobilini piyasaya sürdü. Dünya genelinde 1.6 milyondan fazla Lexus Hybrid satışı gerçekleşmiştir. Yani bugün, yollarda karşılaştığınız hibrit araçların büyük çoğunluğu Lexus'tur.

 

KENDİ KENDİNİ ŞARJ EDEN LEXUS HYBRID ÜRÜN GAMI

Lexus, hibrit otomobillerin satış ve servisinde 15 yıldan fazla tecrübesiyle, Kompakt’tan SUV’a Sedan’dan Coupe’ye kadar dokuz farklı modelle en geniş hibrit araç ürün gamına sahip olan tek premium otomobil markasıdır.

GÜVENLİKTE ÖNCÜ

Lexus Safety System, size güvenli sürüş sağlamak ve sizi korumak için sezgisel ve akıllıca çalışır.

 

 

 

 

 

 

 

TAKUMİ USTALARI

Elektrikli araçlarımızın son derece modern teknolojileri, "Takumi" ustalarımızın gelenekleri ile bir araya getirilmiştir. Ayrıntılara gösterilen özen, elle zımparalanmış estetik boyadan elektronik parçaların monte edildiği temiz odaya kadar her yerde görülebilir.

Heyecan verici yolculuğunuz elle dikilmiş deri koltukların konforu ile başlar. Bu koltuklar "sashiko" adlı geleneksel Japon dikiş tekniğinden ilham alarak tasarlanmıştır ve bu yöntem döşemelerin sağlamlığını artırır ve kendine özgü bir tarz katar.

Son olarak, aracınız size gelmeden önce mükemmel durumda olduğu iki kez kontrol edilir. Elektrikli araçların çağı, uzun bir ömür ve kalite sunmaktadır.

LF-30 KONSEPT ARAÇ

Başarılarımız ile yetinmeyi bir seçenek olarak görmüyoruz, bu nedenle yakın zamanda LF-30 konsept aracı piyasaya sürdük. Çok daha keyifli olması için tasarlanmış olan araç, sürücüye odaklı kontroller sunar. Aktif ve lüks bir iç ortamı, şık ve futurist bir dış görüntüsü vardır. 15 yıldan uzun süreli elektrikli araç deneyiminden yararlanan otomobil dört adet tekerlek içi elektrik motoru, kablolu direksiyon sistemi ve Lexus Gelişmiş Duruş Kontrolü özellikleri ile benzersiz bir sürüş deneyimi sunar.

Yenilikçi iç mekanda otonom teknolojiler ve sürüş keyfini daha da artıran yeni, gelişmiş duruş kontrolü bulunmaktadır. Yeni nesil arabirimlerde hareket ile kumanda ve Artırılmış Gerçeklik ile araç bilgilerini daha iyi bir şekilde sunma özelliği vardır. Yan camların şeffaflığı serbestçe ayarlanabilir, böylece dışarıdaki manzarayı rahatça görebilir veya aracınızla bütünleştiğinizi hissetmek için camı karartabilirsiniz.