Lexus Hybrid Hero

HİBRİT PERFORMANSI

LEXUS HİBRİT ÜRÜN GAMI

Her zaman enerjik, her zaman hazır. Lexus ürün gamındaki neredeyse tüm modellerin hibrit motor seçeneği vardır. Ödün vermeyen performans, inanılmaz yakıt tasarrufu, lüks özellikler ile bu gerçek hibrit gücüdür.

HİBRİT TEKNOLOJİSİNDE ÖNCÜ

2005 yılında ilk Lexus hibrit modeli üretildiğinden beri, deneyimlerimiz ve uzmanlığımız en önemli yerde, yani yollarda kanıtlandı. Hibrit araçlarımız dünya çapında her yıl milyonlarca litre yakıt tasarrufu sağladı. Lexus günümüzde dünyadaki tüm lüks araç üreticilerinden daha fazla hibrit satıyor. Hatta dünyadaki tüm lüks araç üreticilerinin toplamından daha fazla hibrit satıyoruz.

HER İKİ MOTORUN EN İYİ ÖZELLİKLERİ

Lexus Hybrid Drive güçlü bir benzinli motorun heyecanı ile elektrik motorunun tasarruf özelliğini bir araya getirir, sürüş sırasında kesintisiz bir şekilde ikisi arasında geçiş yapar. Lexus hibrit modelleri ile ödün vermezsiniz. Tam tersine yüksek hızlanma kabiliyeti, düşük yakıt tüketimi ve çok daha düşük CO2 emisyon değerleri ile hibrit modellerimiz siz ve çevre için akıllı bir seçimdir.

 • Lexus Hybrid Intelligent Performance

  AKILLI HİBRİT PERFORMANSI

  Bir Lexus hibrit modelini Elektrikli Araç (EV) modunda çalıştırdığınızda farkı hemen göreceksiniz. Neredeyse tamamen sessiz bir araçtır. Bu aşamada Lexus'unuz kesinlikle yakıt tüketmez. Yakıt tüketilmediğinde emisyon da üretilmez. Düşük hızlarda sürerken veya yoğun trafikte durup kalkarken de aynıdır, sıfır emisyon üretirsiniz.

  Hızlanmaya başladığınızda elektrik motoru yüksek bir tork sağlar ve benzinli motor devreye girer (daha doğrusu nazikçe kontrolü alır). İki güç kaynağı birlikte çalışarak ve E-CVT'den yardım alarak sarsıntısız ve kolay bir geçiş sağlar. Vites geçiş darbeleri olmaz. Bunu düşünmenize bile gerek yoktur.

 • Lexus Hybrid Meet the RC

  ÜRETKEN FRENLEME

  Yavaşlama enerjisi bile kullanılır; aslında tekrar kullanılır dersek de yanlış olmaz. Bu Üretken Frenleme adlı akıllı bir sistemdir.

  Yavaşladığınızda, elektrik motoru ters yönde dönerek frenlemenin büyük kısmını gerçekleştirir. Bu durumda elektrik motoru jeneratör görevi yapar ve akünüzü şarj etmeye başlar. Başka bir deyişle, aracınızı durdurmak için kullandığınız değerli enerji aracınızı sürmek için kullanılır.

  Peki Üretken Frenlemenin avantajı nedir? Hiçbir zaman Lexus Hybrid Drive'ı elektrikli araç şarj noktasına götürmeniz gerekmez, akü etkili bir şekilde sürüş sırasında kendini şarj eder.

 • Lexus Hybrid Hybrid Range
Lexus Hybrid Multi Stage

ÇOK AŞAMALI HİBRİT SİSTEMİ

Çok Aşamalı Hibrit Sisteminde, LC 500h'nin hibrit güç aktarma sisteminde dört vitesli bir otomatik şanzıman bulunur.

Fiziksel vites konumları ekleyerek motor devri sürücünün tüm tepkilerine çok daha hassas bir şekilde uyarlanır, sağ ayağınızın altında çok daha direkt ve hızlı bir tepki alırsınız. LC 500h'yi manuel moda aldığınızda CVT ve otomatik şanzıman birlikte çalışarak daha hızlı vites değiştiren, güce doymayan bir 10 vitesli şanzımanı taklit eder.

Sonuç çok basittir. Özellikle kalkış sırasında hibrit güç aktarma sisteminden harika bir sürüş deneyimi alınır. Çarpıcı performans, benzersiz lüks, çevreye en düşük etkiyi yaparak.

HİBRİT ARACINIZI SEÇİN

Güçten, üstün lüks hissi ve akıllı yakıt tasarrufundan ödün vermeyen Lexus, dünyadaki en geniş tam hibrit otomobil yelpazesini sunmaktadır. Bunlar arasında SUV'lar, crossover'lar, spor sedanlar ve coupé'ler vardır. Lexus'un neden dünyadaki en çok sevilen lüks hibrit markası olduğunu kendiniz keşfedin.