concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

LÜKS HİBRİT TEKNOLOJİSİNİN ÖNCÜSÜ OLARAK, DÜNYA ÇAPINDAKİ DİĞER PREMİUM ÜRETİCİLERDEN DAHA FAZLA HİBRİT ARAÇ SATTIK

2016 yılında 1 milyonuncu hibrit müşterimize merhaba dedik. Bunun yanı sıra, dünyanın en gözde lüks hibrit markası olma taahhüdümüzün bir parçası olarak, müşteri memnuniyetini en yüksek standartları sunmaya devam ediyoruz.

On yıldan uzun geliştirme deneyimine sahip hibrit teknolojisi öncüsü olduğumuz için, en son hibrit modellerimizdeki tüm yeniliklerin gereken yerlerde kanıtlandığından emin olabilirsiniz. Dünyanın çeşitli yerlerindeki yollarda milyonlarca litre yakıt tasarrufu yapılmaktadır. Tamamen yeni LC 500h ile dünyanın ilk Çok Aşamalı Hibrit Sistemini kullanıma alarak hibrit teknolojisinin sınırlarını sonuna kadar zorluyoruz. Bu teknoloji 3,5 litre V6 benzinli motor, güçlü bir elektrik motoru, lityum iyon akü grubu ve 4 vitesli otomatik şanzıman ile tam hibrit güç aktarma sisteminin tüm elemanlarını bir araya getiriyor.

Bu kombinasyon daha yüksek verimli 10 vitesli Çok Aşamalı Hibrit şanzıman ile 5 saniyeden kısa süre içinde LC'yi 0'dan 100 km/saat hıza çıkarabiliyor (bu veri yaklaşık olarak verilmiştir ve değişiklik olabilir). Benzersiz hibrit bilgimizi en yenilikçi tasarım ve eşsiz 'Takumi' işçilik kalitesiyle bir araya getirerek Lexus hibrit modellerini sunuyoruz. Günümüzün en kapsamlı lüks hibrit araç modelleri. Kaliteli güç. İnanılmaz yakıt tasarrufu. Lüks teknik özellikler. Bu, h'nin gücüdür.

AKILLI HİBRİT PERFORMANSI

Lexus Hybrid Drive güçlü bir benzinli motorun heyecanı ile elektrik motorun tasarruf özelliğini bir araya getirir ve sürüş esnasında kesintisiz bir şekilde iki motor arasında geçiş yapar. Böylece hiçbir şeyden ödün verilmez; güçlü hızlanma kabiliyeti, düşük yakıt tüketimi ve son derece düşük CO2 emisyonu sunar.

Ürün yelpazemizdeki tüm hibrit modeller Elektrikli Araç (EV) modundayken tamamen elektrik gücü kullanarak sabit hızda sürülebilir. Ödün vermeyiz, yarım çözümler sunmayız.

GELECEĞİ
SÜRMEK

Lexus hibrit modellerini deneyimlediğinizde uyumlu bir şekilde çalışan teknolojileri hemen fark edeceksiniz. Aracı çalıştırdığınızda EV moduna geçersiniz. Bu modun ne kadar sessiz olduğuna dikkat edin. Bu sırada Lexus'unuz yakıt kullanmaz ve emisyon üretilmez. Bu durum düşük hızlarda veya yoğun trafikte durup kalktığınızda devam edecektir.

Hızlandığınızda elektrik motoru güçlü bir tork artışı sağlar. Ardından sistem yumuşak bir geçiş ile benzinli motorun yüksek itiş gücünü devreye alır. Bu geçişi düşünmenize bile gerek yoktur. Gelişmiş Lexus Hybrid Drive geçişi otomatik olarak yaparak kesintisiz ve kaliteli bir sürüş deneyimi sağlar.

AKILLI ENERJİ

Her fren yaptığınızda harcanan enerjiyi kullanmak için Rejeneratif Frenleme sistemi devreye girer ve bu enerji ile akü tekrar şarj edilir. Hiçbir zaman durmanız ve Lexus Hybrid Drive'ı elektrikli araç şarj noktasına götürmeniz gerekmez, akü akıllı bir şekilde sürüş sırasında kendi kendini şarj eder.

LEXUS HİBRİT
DÜNYANIZI DEĞİŞTİRECEK

Uyumlu bir şekilde çalışan benzinli motor ve elektrik motoru, çok daha az miktarda yakıt tüketir ve çok daha az CO2 emisyonu sunar. Gelişmiş benzinli motoru yalnızca yüksek hızlarda kullanırsınız, böylece toplam yakıt tasarrufu son derece yüksektir.

Düşük hızlarda yalnızca elektrik motorunu kullanırken emisyon üretimi sıfıra iner. Gelişmiş Lexus Hibrit modelleri gerçekten akıllı bir seçimdir, size maksimum lüks sunarken çevre üzerinde minimum etkiye sahiptir.

HİBRİT ARACINIZI SEÇİN

LEXUS, NABZINIZI HIZLANDIRACAK YARIŞ PİSTLERİNE YAKIŞIR BİR GÜÇ VE CÖMERT FERAH ORTAMIN LÜKS HİSSİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE DÜNYADA EN ÇOK ÖZELLİĞİ SUNAN TAM HİBRİT ARAÇLARI SUNMAKTADIR. BU KISKANDIRICI SEÇİMİ YAPABİLİRSİNİZ.

ARAÇ TİPİ
Hepsi
Kompakt ve Sedan
Crossover

EŞLEŞME YOK

Aramanızla eşleşen araç özelliği yok. Lütfen aramanızı genişleterek tekrar deneyin.

LS

LS

LÜKS YÜKSEK PERFORMANS

Güçlü performans, kusursuz hatlar ve en yüksek kaliteye sahip olan LS, lüks sedan kavramını yeniden tanımlamaktadır.

RX MY 16

RX

KESKİN KALİTE

Çığır açan RX dinamik güç, cömert iç hacim ve inanılmaz yakıt tasarrufu sağlar.

2017 Lexus LC 500h Home Range Exterior 460 480

LC

EN YENİSİ

Çok Aşamalı Hibrit Sistemimizin ilk kez kullanıldığı, bugüne kadar üretilmiş en gelişmiş hibrit aracımızı deneyin.

CT

CT

KONSANTRE LÜKS

Aynı zamanda F SPORT modeli olarak da alabileceğiniz dünyanın ilk Tam Hibrit
lüks kompakt modelini sürün.

IS

IS

ÖDÜL KAZANAN SPORTİF SEDAN

Zarafet ve sportif dinamikliği bir araya getiren IS, lüks konfor ve performans arasında mükemmel bir denge sunar.

GS

GS

GÜÇLÜ BİR DEĞİŞİM

GS'de cesur ve dinamik tasarım, hassas yol tutuşu, yenilikçi teknolojiler ve ferah ve çağdaş bir iç mekan bulunmaktadır.

NX

NX

ÖNCÜ CROSSOVER

Yük ile birlikte beş kişiye kadar taşıyabilen Harika Şehir İçi Tasarımı ve son derece düşük yakıt tüketimi sağlayan gelişmiş Hibrit gücü keşfedin

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN