1. LEXUS SAHİBİ OLMAK
 2. My Lexus
 3. Apple Car Play & Android Auto
Ne aramıştınız?
MY LEXUS

APPLE CARPLAY® & ANDROID AUTO®

Apple CarPlay ve Android Auto ile Lexus'unuzu sürerken akıllı telefonunuzun işlevlerinden yararlanın.

APPLE CARPLAY VE ANDROID AUTO, ARACINIZIN MULTİMEDYA EKRANINDAN MOBİL CİHAZINIZDAKİ BAZI UYGULAMALARI KONTROL ETME İMKANI VERİR.

Telefon ile entegrasyon son derece kolaydır. Sürücüye Haritalar (Google/Apple), Haberler ve müzik uygulamalarına erişim sağlar. Gelişmiş sesli komutlar da sürüş sırasında güvenle arama yapmanızı, metin mesajlarını almanızı ve göndermenizi sağlar.

 

APPLE CARPLAY VE ANDROID AUTO İŞLEVLERİ

Bağladığınız telefonun özelliklerine erişmek için Apple CarPlay ve Android Auto'yu Siri veya Google Assistant sesli komutları ile kontrol edebilirsiniz. Böylece gözlerinizi yoldan ayırmadan telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Bu özelliklere Lexus'unuzdaki dokunmatik ekran/touchpad sisteminden de erişebilirsiniz.

Haritalar işlevini açtığınızda Lexus'unuz entegre ekranı kullanarak yolculuk boyunca sizi yönlendirir.

Apple CarPlay ve Android Auto, Google Haritalar gibi üçüncü şahıs harita uygulamaları ile uyumludur. Böylece tercih ve ihtiyaçlarınıza en uygun uygulamayla seyahat edebilirsiniz.

Apple CarPlay ve Android Auto telefon bölümü telefon rehberinize erişim sağlar, sesli arama yapabilirsiniz ve arama geçmişinizi görebilirsiniz.

Artık Siri ve Google Assistant'ı kullanarak sürüş sırasında metin mesajı gönderebilir ve alabilirsiniz. Siri veya Google Assistant'a ne yapmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Örneğin mesaj gönderebilir, yanıtlayabilir veya okuyabilirsiniz. Sistem mesajlarınızı ve WhatsApp mesajlarını sesli olarak okuyarak sürüşe odaklanmanıza yardımcı olur. Sistem ayrıca sesinizi tanıyarak mesajları yazdırabilmenizi de sağlar.

Apple CarPlay ve Android Auto telefonunuzdaki Apple Music, Google Play, Spotify, Deezer, Tidal ve diğer uyumlu uygulamaları kullanarak en sevdiğiniz şarkılara erişebilmenizi sağlar. Şarkılarınıza multimedya ekranından veya Siri / Google Assistant'tan erişerek istediğiniz şarkı veya çalma listesini çaldırabilirsiniz.

Aşağıdaki gibi Apple CarPlay veya Android Auto ile uyumlu uygulamalar ile müzik, mesaj, harita ve seslere erişebilirsiniz:

 • Whatsapp®
 • Spotify®
 • Google Maps™
 • Google Play Music®
 • Podcastler
 • Sesli kitaplar
 • Haberler
 • Hava durumu
 • Ve daha fazlası...

DAHA FAZLASINI ÖĞRENİN

Hangi uygulama ve mobil cihazların uyumlu olduğunu öğrenmek isterseniz lütfen aşağıdaki bağlantıları kullanın: