1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Lexus otomobilleri hakkinda hersey
  3. Aracinizi nasil dezenfekte edersiniz
Ne aramıştınız?

Aracınızı nasıl dezenfekte edersiniz?

Yeni korona virüs salgını tüm dünyada yaşamı etkiledi ve artık güvende kalmak adına hepimiz önlemlerimizi artırdık. Mümkün olduğunca evde kalmak en iyisi fakat zorunlu durumlarda hepimizin aracını kullanıp bir yerlere gitmesi gerekiyor. Eğer aracınızla bir yere gitmeniz gerekiyorsa, buradaki tavsiyelerimize mutlaka kulak verin.

Bir yere gitmek zorunda kalıyorsanız, eğer mümkünse bunu yalnız yapın veya biriyle yolculuk yapıyorsanız, bu kişinin solunum yolu hastalığının belirtilerinin olmadığına emin olmalısınız. Yolculuktan önce ya da sonra dokunduğunuz tüm yüzeyleri dezenfekte etmeyi unutmayın. Özellikle de arabayı biriyle paylaşıyorsanız bu önlem daha büyük önem taşımaktadır.

Araç nasıl dezenfekte edilir?

Temizlik konusunda kısa seyahatlerde de olsa dikkatli olmalısınız. Özellikle araç içerisinde ilk olarak direksiyon, vites kolu, el freni, kapı kolu ve radyo gibi düğmeler akla geliyor. Bunun yanı sıra direksiyonun arkasındaki kollar da kritik noktalardan biridir. Temizlik için yüzeye zarar vermeyecek ürünler seçin. Yüksek alkollü sıvı miktarının fazla kullanılması renk değişikliğine sebep olabilir. Dezenfeksiyon süreci tamamlandıktan sonra, aracın içini iyice havalandırın. Dezenfeksiyon açısından aracın dış tarafında ise, kapı kolları ve bagaj kapağı en kritik noktalardır.

Yakıt alırken ne yapılmalı?

Araç ile bir yere gitmeniz gerekiyorsa, yakıt ihtiyacınız da olabilir. Bu yüzden akaryakıt istasyonlarında da hijyene dikkat etmeyi unutmayın ve burada teması minimum seviyede tutmaya çalışın. Yakıtınızı aldıktan sonra ödemenizi temassız ya da mobil ödemeler ile yapabilirsiniz. Yapacağınız uzaktan ödemeler teması azaltacaktır.

Diğer yandan aracı kullanırken gerekmese bile, yanınızda mutlaka maske taşımayı unutmayın. Takıp çıkarırken de mutlaka hijyen kurallarına uyun.

Kapsamlı dezenfeksiyon nasıl yapılır?

Lexus özellikle detaylı bir temizlik adına 45 noktaya dikkat çekiyor. Bu temizliği günlük olarak yapamasanız bile kapsamlı bir dezenfeksiyon istediğinizde gerçekleştirebilirsiniz. Eğer dezenfeksiyon işlemini kendiniz yapacaksanız, aracın her detayına dikkat etmeniz gerek. Bunun için ihtiyacınız olanlar ise, yüz koruyucu, maske ve eldivenlerdir. Antibakteriyel mendili, alkolsüz ve ağartıcı özelliği olmayanlardan seçebilirsiniz.

Kritik 45 noktayı şu şekilde belirledik: