1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Safety
  3. Dynamic radar cruise control
Ne aramıştınız?
GÜVENLİK

DİNAMİK RADARLI SABİT HIZ KONTROLÜ (DRCC)

Sabit hızda sürerken en iyi güvenlik için araçlar ortama tepki verebilmelidir. Dinamik Radarlı Sabit Hız Kontrolü, çarpışma olmadan önce sizi yavaşlatarak öndeki araçlar ile aranızda güvenli bir mesafeyi korumanızı sağlar.

DRCC, ön panjurdaki milimetre dalga radarı ve araç içindeki kamerayı kullanarak önde giden yavaş araçları algılar. Bir engel algılandığında, aracınız sabit hız kontrolünü iptal etmeden otomatik olarak yavaşlar. Yavaşlama çarpışmayı önlemek için yeterli değilse, DRCC otomatik olarak fren yapar ve araç geçtikten sonra sizi tekrar önceki hızınıza getirir.

DRCC birçok sürüş durumunda konforlu bir yolculuk yapmanızı sağlar. Yüksek Hızda Dinamik Sabit Hız Kontrol Sistemi, otoyolda sürüş gibi koşullara çok uygundur. Tüm Hızlarda Dinamik Radarlı Sabit Kontrolü ise, yoğun trafikte içinizin rahat olması için 40 km/saat altındaki hızlarda bile çalışır.

DRCC ile sürüş yapmak, özellikle şehir içinde ve beklenmedik bir trafik yoğunluğu yolculuğunuzu uzattığında önünüzdeki araç ile aradaki mesafeyi korumanın neden olduğu stresi hafifletir.

Feragatname: Lexus Safety System'ı hiçbir zaman normal sürüş yerine kullanmaya çalışmayın ve sistemi kullanmadan önce lütfen talimatları okuyun. Sürücü, her zaman güvenli sürmek ile yükümlüdür.

BU TEKNOLOJİYE SAHİP MODELLER

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/tr/tr?model=ct%2Crxl%2Cnx%2Cis%2Crc%2Crf%2Ces%2Cll%2Cls%2Cux