1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Safety
  3. Blind spot monitor
Ne aramıştınız?
GÜVENLİK

KÖR NOKTA MONİTÖRÜ

Kör Nokta Monitörü yolda kıvraklığınızı artırır, böylece her zaman bir sonraki manevraya hazır olursunuz. Kör Nokta Monitörü, sürüş algınızı iyileştirmek ve şerit değişimini en kolay şekilde yapmanızı sağlamak için diğer araçların konumunu en iyi şekilde anlamanızı sağlar.

Kör Nokta Monitörü, yarı milimetre dalga radarını kullanarak, yan şeritte 60 metreye kadar geriye doğru uzanan bir algılama mesafesi ile sürücünün kör noktalarındaki araçları algılar. Sistem ayrıca arkadan yüksek hızla gelen cisimlere karşı da sürücüleri uyarır. Böylece hareket eden tüm araçların farkında olursunuz.

Sürücü şerit değiştireceği için sinyal verdiğinde, engel olan taraftaki dikiz aynasında sürücünün doğrudan göreceği bir bölge aydınlatılır. Bu ekstra görüş kabiliyeti sürüş becerilerinizi geliştirir, otoyolda yaptığınız sürüşlerde daha sakin ve güvende hissetmenizi sağlar. En doğru zamanda şerit değiştirirsiniz ve etrafınızdaki yolun tam olarak farkında olursunuz.

Kör Nokta Monitörü tanıtımı için etkileşimli deneyimi ziyaret edin.

Feragatname: Lexus Safety System'ı hiçbir zaman normal sürüş yerine kullanmaya çalışmayın ve sistemi kullanmadan önce lütfen talimatları okuyun. Sürücü, her zaman güvenli sürmek ile yükümlüdür.

BU TEKNOLOJİYE SAHİP MODELLER

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/tr/tr?model=rxl%2Cnx%2Cis%2Crc%2Crf%2Ces%2Cll%2Cls%2Cux%2Crx