1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Tasarım
  3. Benzersiz Tarz
Ne aramıştınız?
TASARIM

LEXUS TASARIM FELSEFESİ

Tasarım yaklaşımımız, L-Finesse tasarım dili ile tanımlanır. Bu ne anlama gelir? Size en son tasarım ve teknolojiyi getiriyoruz ve yarattığımız her şeyde hassasiyet için çalışıyoruz.

LEXUS İNCELİĞİ

"Bu ilkenin altındaki üç temel değer, aldığımız tüm tasarım kararlarında bize ilham verir ve yönlendirir"​

01

Kusursuz Öngörü

Japon misafirperverlik ruhu Omotenashi konseptine sadık kalıyoruz ve sürücülerin ihtiyaç ve isteklerini karşılamanın ötesine geçiyoruz. Sürekli olarak onlara hazırlanıyoruz ve size harika deneyimler sunuyoruz.
02

Akıllı Sadelik

Ürettiğimiz her şeyi kullanmak ve görmek sezgisel bir keyif vermelidir. Sürüş deneyiminde samimi ve yoğun duygular uyandırabilmemiz için tüm aşırı karmaşık öğeler kaldırılmalıdır.
03

İlgi Çekici Zarafet

Tüm araçlarımız her açıdan görenlerin ilgisini çekmeli ve başını döndürmelidir. Ancak aynı zamanda bu ilginin korunması da gereklidir. Bu yüzden tasarımcılarımız her zaman "görsel yolculuk" hedefiyle tasarımlarını gerçekleştirmektedir.

ÖN PANJUR

Silindirik ön panjur tasarımımız, anında ayırt edilebilen bir Lexus tasarım özelliğidir. Gözden kaçıramayacağınız cesur bir ifadedir. Temel görüntüleri korunur, yalnızca zaman içinde ve modele bağlı olarak küçük değişiklikler yapılır.

L TİPİ FARLAR

L şekilli farlarımız, silindirik ön panjurumuz ile uyumludur ve baskın bir duruş sunarlar. Her aracın önünde ve arkasında adımız yansıtılır. Her zaman değişerek gelişen farlar, teknolojik gelişmeler ve tarzdaki gelişimlerden etkilenir.

KARAKTERİSTİK PROFİL

Tüm Lexus'lar çarpıcı bir yan görünüme sahiptir. Gelişmiş aerodinamik özellikleri vurgulamak için profiller basitleştirilmiştir. Derin girintiler de markamızın ilk harfini hatırlatır. Tasarım, işçilik, mühendislik ve performans bir araya gelerek ortak ve net bir amaçta birleşir.