1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Tasarım
  3. Cesur Tasarım
Ne aramıştınız?
TASARIM

DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKEN CESUR TASARIM

Cesur olmak için bir şeyin arkasında durmanız gerekir. Konu tasarım ve tarz olduğunda, doğru olduğuna inandığımız şeyleri yaparız. Her zaman yaratıcı mükemmellik ve estetik hassasiyetine öncelik veririz.

FİKİRLERİ OLAN BİR TASARIM

Lexus olarak yeni fikirler üretmek bizim için çok önemlidir. Bu yüzden durmak bilmeden yeni fikirleri keşfediyor ve peşlerinden gidiyoruz. Hedefimiz her zaman cesur ve kışkırtıcı tasarımlar olduğu için işe önce cesur konseptlerle başlıyoruz. Ardından bu konseptleri yenilikçi ve her açıdan yaratıcı olan araç tasarımına dönüştürüyoruz.

CESUR SEÇİMLER YAPMAK

Cesur tasarım, bizim için özgüven ile ilişkilidir. Bir hedef koyma ve diğerlerinden farklı olma isteğidir. Kim olduğumuzu biliyoruz ve asla inandıklarımızdan vazgeçmiyoruz.

Neden? Çünkü cesur tasarım tercihleri inanılmaz deneyimlere dönüşür. Bizi samimi bir şekilde etkileyen harika şeyler, sıradan ve benzer olgulardan çıkmaz. Cesur çelişkilerden doğarlar. İkilemleri ve farklı kutupları kabul ettiğinizde, gerçekten yeni bir şeye ulaşabilirsiniz.

KÜRESEL BAKIŞ AÇISI

Farklı bakış açıları, farklı kültürler ve yeni mekanlar, Lexus tasarımına güç vermektedir. Dünyanın çok farklı yerlerindeki üç tasarım merkezimiz ile gurur duyuyoruz. Hem bağımsız, hem de birlikte çalışarak sıra dışı düşünceleri ve sınırsız deneyleri teşvik ederler. Bu mükemmellik merkezlerinden efsanevi otomobiller çıkar.

AICHI BÖLGESİ, JAPONYA

RX SUV. LC spor coupé. Ve LS üst düzey sedan. Bu etkileyici modellerin ortak noktası nedir? Tüm bu modeller Lexus'un Aichi Bölgesindeki tasarım stüdyosunda tasarlanmış ve hayat bulmuştur. Bu tesiste tüm tasarım süreci optimize edilir. Kaba taslaklardan üç boyutlu grafiklere ve tamamlanmaya yakın prototiplere kadar tümü burada ortaya çıkar.

En üst katta benzersiz bir inceleme alanı vardır. 200 tonluk açılabilen tavan sayesinde yeni modeller gizli bir şekilde güneş ışığı altında incelenir. Üçüncü katta büyük bir sinema salonu ve sanal gerçeklik kabini vardır. Zemin katta da bir fotoğraf stüdyosu bulunur. Efsaneler burada doğar.

COTE D'AZURE, FRANSA

Lexus'un özel Avrupa tasarım merkezi Sophia Antipolis'tedir. Burası Akdeniz’in mavi ışıltıları ile iç içedir. Buradan Alpler görülebilir, Nice ve Cannes arabayla çok yakındır. Yenilikçi tasarıma ilham vermek için mükemmel bir yerdir.

ED2 (European Design Development), Lexus'un Avrupa tasarım ekibinin 6.000 metrekarelik amaca özel üretilmiş olan tesisidir. Tasarımcılar ve modelleyiciler, Japonya'daki Aichi Bölgesi tasarım stüdyosundakiler ile birlikte çalışır. Burada dünyadaki en iyi konsept araçlar dünyaya gelmektedir. 2015 Cenevre Motor Show için ekibin hazırladığı LF-SA gibi sınırları zorlarlar.

NEWPORT BEACH, KALİFORNİYA

Kaliforniya'daki Lexus uluslararası tasarım merkezinin adı, CALTY Design Research'tür. Bu çok önemli bir isimdir. CALTY'nin başkanı Kevin Hunter şöyle der: "Biz sadece tarz üreten bir stüdyo değiliz. Büyük miktarda araştırma da yapıyoruz ve bundan gurur duyuyoruz. Bu nedenle araştırma (research) sözcüğü stüdyonun adında yer alıyor."

Newport Beach'teki stüdyo, markamızın tarihi boyunca Lexus için gerçek bir yaratıcılık merkezi olmuştur. Buradaki takım, LC 500 ve RX gibi Lexus'un en yenilikçi seri üretim modellerini geliştirmiştir.

GELECEĞİ HAYAL ETMEK

Cesur fikirlerimiz konsept araçlara ve sonunda seri üretim araçlara dönüşür. Ancak ilham almanın daha futuristik ve yenilikçi sonuçları vardır. Hareket ve seyahat kavramlarını sınır koymadan yeniden değerlendiririz. Tüm mekanlar ve tüm zamanlar için yeni araçlar geliştirmeye çalışırız.

ÇAĞIN ÖTESİNDE FİKİRLER

Cesur bir hayal gücü, bizi beklenmedik ve heyecan verici yerlere götürür. Her aşamada mühendislik hedefleri koyar, teknolojiyi yeniden şekillendirerek yeni kilometre taşlarına adım atarız. Durmak yok, dinlenmek yok.

Son yıllarda Skyjet, Spor Yat ve Lexus Kaykay’ı geliştirdik ve tanıttık. İşlevleri son derece farklı olmasına rağmen hepsi Lexus'un benzersiz cesur düşünce tarzıyla geliştirildi.