1. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR
 2. All-Electric
 3. How it works
Ne aramıştınız?
TAM ELEKTRİKLİ

TAM ELEKTRİKLİ ARAÇLAR NASIL ÇALIŞIR ?

Şarj işleminin zahmetsiz olduğu, aracınızın yeni yolculuklar için gereken gücü topladığı Lexus elektrikli araçlar dünyasını keşfedin.

RAHATLAYIN VE ŞARJ EDİN

 

Fişi evinizdeki prize takmanız veya ortak kullanılan bir şarj istasyonuna gitmeniz yeterlidir.

 •  

  HIZLI DC ŞARJ

  Şarj istasyonlarındaki yüksek şarj hızı ile aracınızı yolculuk sırasında bile şarjlı tutmanız kolaylaşmaktadır. Şarj hızı büyük oranda ünitenin gücüne bağlıdır. 50 kW'lık bir ünite, 30 dakika gibi kısa bir sürede %80'e kadar şarj sağlayabilir. Hızlı şarj noktaları (7-22 kW) bazı modelleri 3-4 saat içinde tamamen şarj edebilir. Ortak kullanılan noktaların büyük kısmında hızlı şarj üniteleri vardır.
 •  

  EVDE AC ŞARJ

  Evde kolayca kurabileceğiniz Lexus Wallbox, Hızlı DC şarj tipine göre biraz daha fazla bir süre içerisinde aracınızı tamamen şarj eder.

GÜVENLE İLERLEYİN

Lexus elektrikli araçlar ile düşündüğünüzden daha fazla yol yapabilirsiniz. Sürücü koltuğuna oturun, hedefinize ve ötesine ulaşabileceğinizden emin bir şekilde şehirler arası seyahatin tadını çıkarın.

BATARYANIZLA DAHA FAZLA YOL GİDİN

Elektrikli araçlarımızla ulaşabileceğiniz menzili, seyahatinizde gereken eneriyi azaltmak ve masraflarınızı azaltmaya yardımcı olabilecek birkaç basit sürüş tekniği ile arttırabilirsiniz.

AKILLI SÜRÜŞ

Aracınız, menzilinizi artırmaya yardımcı olmak için performansı takip etmek ve en uygun nasıl süreceğinizi araştırmak için tasarlanmıştır. Menzilinizi artırmaya yardımcı olabilecek şekilde sürüş modlarını da değiştirebilirsiniz. Artırılmış batarya gerilim kontrol seviyesi ile aracın gelişmiş batarya yönetim sistemi sayesinde artan sürüş menziline ulaşabilirsiniz. Bununla beraber, doğru lastik basıncı ve hava filtrelerinin değişimi gibi basit yöntemler de batarya menzilini artırabilir.

SOĞUK TUTUN

Sıcak şartlarda uzun süreli park halinde kalan araçlarda batarya bozulma oranlarının daha hızlı olduğu tecrübe edilebilmektedir. Güneşten korunan bir yerde park etmeye çalışın.

 

NAZİK SÜRÜŞ

Kademeli ve yumuşak bir şekilde hızlanmak, elektrikli araçların verimini artırır. Özellikle yoğun trafikteyken çabuk hızlanmaktan kaçınırsanız, her şarjdan elde ettiğiniz menzili ciddi şekilde artırabilirsiniz.

YENİLİKÇİ BATARYA TEKNOLOJİSİ

ÖMÜR BOYU GÜVENLİK

Lexus'unuza güç veren batarya, genellikle aracın ömrü boyunca kullanılabilir. Araştırmalara göre çoğu elektrikli aracın batarya kapasitesi 193.000 km'den (120.000 mil) sonra %75 oranında korunmaktadır. Daha iyi sonuçlar alınan başka araştırmalara göre 80.000 km'den sonra %5 kayıp ve 241.000 km'den sonra %5 daha kayıp olduğu görülmektedir. Ortalama bir elektrikli araç sürücüsünün yılda yalnızca 15.000 km yaptığı düşünülürse, çoğunun yeni bir bataryaya ihtiyacı olmayacaktır.

 

EKSİKSİZ GARANTİ KAPSAMI

Ömür boyu uzun ve sorunsuz bir kullanım için bataryalarımızda gelişmiş soğutma ve ısıtma sistemleri vardır. Dayanıklı lastik contalar ise bataryaları her türlü su ve toza karşı korur.

 

ENDİŞE ETMEYE GEREK YOK

Güvenli ellerdesiniz. Lexus bugüne kadar 1,5 milyondan fazla son derece güvenli hibrit elektrikli araç satmıştır ve yeni Lexus ES 300h Kendi Kendini Şarj Eden Hibrit NCAP'in "Sınıfındaki En İyi Elektrikli/Hibrit Aracı" ve "Sınıfındaki En İyi Aile Aracı" seçilmiştir.