1. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR
 2. All-Electric
 3. How it works
Ne aramıştınız?
TAM ELEKTRİKLİ

TAM ELEKTRİKLİ ARAÇLAR NASIL ÇALIŞIR ?

Şarj işleminin zahmetsiz olduğu, aracınızın yeni yolculuklar için gereken gücü topladığı Lexus elektrikli araçlar dünyasını keşfedin.

RAHATLAYIN VE ŞARJ EDİN

 

Fişi evinizdeki prize takmanız veya ortak kullanılan bir şarj istasyonuna gitmeniz yeterlidir.

 •  

  HIZLI DC ŞARJ


  Tahmini DC Şarj Süresi: 51 dakika​

  (%5-100 şarj*) 

  Şarj istasyonlarındaki yüksek şarj hızı ile aracınızı yolculuk sırasında bile şarjlı tutmanız kolaylaşmaktadır. Şarj hızı büyük oranda ünitenin gücüne bağlıdır. 50 kW'lık bir ünite, 30 dakika gibi kısa bir sürede %80'e kadar şarj sağlayabilir. Hızlı şarj noktaları (7-22 kW) bazı modelleri 3-4 saat içinde tamamen şarj edebilir. Ortak kullanılan noktaların büyük kısmında hızlı şarj üniteleri vardır.

 •  

  EVDE AC ŞARJ


  Tahmini AC Şarj Süresi: 8 saat 2 dakika​

  (%0-100 şarj*) 

  Evde kolayca kurabileceğiniz Lexus Wallbox, 8 saatten biraz daha fazla bir süre içinde aracınızı tamamen şarj eder. 

   

GÜVENLE İLERLEYİN

Lexus elektrikli araçlar ile düşündüğünüzden çok daha fazla yol yapabilirsiniz. Sürücü koltuğuna oturun, hedefinize ve ötesine ulaşabileceğinizden emin bir şekilde şehirler arası seyahatin tadını çıkarın.

AKÜNÜZLE DAHA FAZLA YOL GİDİN

Tam elektrikli araçlarımızın sağladığı yüksek menzil, tasarruf sağlayan ve yolculuk için gereken enerjiyi azaltan birkaç basit sürüş ile ilgili ipucu sayesinde daha da artırılabilir. ​

AKILLI SÜRÜŞ

Aracınız, menzilinizi mümkün olduğunca artırmak için performansı takip eder ve sürüş şeklinizi iyileştirir. Menzilinizi artırmak için sürüş modlarını da değiştirebilirsiniz. Elektrikli araçlar çok az bakım gerektirir. Ancak lastik basıncının doğru olması ve hava filtrelerinin değiştirilmesi gibi basit şeyler akünün menzilini şarj başına birkaç kilometre kadar uzatabilir.

SOĞUK TUTUN

Sıcakta uzun süre park edilen araçlarda, akü daha hızlı deşarj olabilir. Maksimum menzil için klimayı daha az çalıştırın.

NAZİK SÜRÜŞ

Kademeli ve yumuşak bir şekilde hızlanmak, elektrikli araçların verimini artırır. Özellikle yoğun trafikteyken çabuk hızlanmaktan kaçınırsanız, her şarjdan elde ettiğiniz menzili ciddi şekilde artırabilirsiniz.

YENİLİKÇİ AKÜ TEKNOLOJİSİ

ÖMÜR BOYU GÜVENLİK

Lexus'unuza güç veren akü, genellikle aracın ömrü boyunca kullanılabilir. Araştırmalara göre çoğu elektrikli aracın akü kapasitesi 193.000 km'den (120.000 mil) sonra %75 oranında korunmaktadır. Daha iyi sonuçlar alınan başka araştırmalara göre 80.000 km'den sonra %5 kayıp ve 241.000 km'den sonra %5 daha kayıp olduğu görülmektedir. Ortalama bir elektrikli araç sürücüsünün yılda yalnızca 15.000 km yaptığı düşünülürse, çoğunun yeni bir aküye ihtiyacı olmayacaktır.

EKSİKSİZ GARANTİ KAPSAMI

Ömür boyu uzun ve sorunsuz bir kullanım için akülerimizde gelişmiş soğutma ve ısıtma sistemleri vardır. Dayanıklı lastik contalar ise aküleri her türlü su ve toza karşı korur. Lexus ayrıca düzenli sağlık kontrollerini yapmanız kaydıyla ana akü grubundaki tüm işlevsel kusurlar ve kapasitenin %70 altına düştüğü durumlar için 10 yıllık (veya 1 milyon km) EV Akü Uzatılmış Garantisi programı sunmaktadır.

ENDİŞE ETMEYE GEREK YOK

Güvenli ellerdesiniz. Lexus bugüne kadar 1,5 milyondan fazla son derece güvenli hibrit elektrikli araç satmıştır ve yeni Lexus ES 300h Kendi Kendini Şarj Eden Hibrit NCAP'in "Sınıfındaki En İyi Elektrikli/Hibrit Aracı" ve "Sınıfındaki En İyi Aile Aracı" seçilmiştir.