1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Safety
  3. Lexus parking assist
Ne aramıştınız?
GÜVENLİK

GELİŞMİŞ PARK DESTEK ÖZELLİKLERİ

Park ederken yaşanan çeşitli güvenlik sorunları vardır, birçok kaza düşük hızda park yaparken gerçekleşmektedir. Lexus Park Desteği, tehlikeleri ortaya çıktığı anda bildirerek ve tepki verme kabiliyetinizi artırarak aracınızı ve yoldaki diğer kişileri her açıdan korumak için tasarlanmıştır.

Lexus'un park özellikleri birlikte çalışarak kapsamlı bir park desteği sağlar. Park Destek Uyarısı (PKSA) mesafe sonarları aracın etrafındaki engelleri algılar, sürücüye sesli uyarı verir ve araç bilgi ekranı ile orta ekranda engelin araca göre konumunu anlaşılır bir şekilde gösterir.

Sizi arkadan yaklaşan araçlara karşı korumak için Geri Manevra Trafik Uyarısı araçlar hareket ederken sürücüye sesli uyarı verir. Ayrıca orta ekranda ve ilgili dikiz aynasındaki lamba ile olası tehlikeyi gösterir.

 

PARK DESTEK FRENİ

Park Destek Freni (PKSB), Park Destek Sistemi Uyarısı (PSKA) ve Geri Manevra Trafik Uyarısı işlevlerinin görsel ve sesli uyarılarını destekleyerek çarpışma anına yaklaşırken sürücülerin sunmasına yardımcı olur. Park Destek Freni, mesafe sonarları ile aracın etrafındaki engelleri algılar ve düşük hızlarda sürüş kuvveti kontrolü ve daha yüksek frenleme gücü sağlar.

Engel nerede olursa olsun, Park Destek Freni içinizin rahat olması için aracın etrafındaki geniş bir bölgeyi tarar. Önde ve arkada duvar gibi hareketsiz cisimler algılanırsa, sürücüye sesli uyarı verilir, tehlike durumu gösterilir ve fren kuvveti kontrolü ile frenler çalıştırılır. Geri Manevra Trafik Uyarısı arkada bir cisim algılarsa, Park Destek Freni sürücüye bilgi verir ve çarpışmayı önlemek için aracı durdurmaya çalışır.

En yeni modellerimizde arka tarafı izlemek için arka kamerayı kullanan gelişmiş bir Park Destek Freni özelliği vardır. Bir yaya aracınıza arkadan yaklaştığında, sistem sesli uyarı ve Akıllı Mesafe Sonarı ekranından görsel uyarı ile sürücüye bilgi verir ve tehlike seviyesini değerlendirebilmesini sağlar. Yaya kazaya neden olacak kadar yakınsa, sürüş kuvveti kontrolü ve fren kuvveti kontrolü otomatik olarak devreye alınır.

Feragatname: Lexus Safety System'ı hiçbir zaman normal sürüş yerine kullanmaya çalışmayın ve sistemi kullanmadan önce lütfen talimatları okuyun. Sürücü, her zaman güvenli sürmek ile yükümlüdür.

BU TEKNOLOJİYE SAHİP MODELLER

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/tr/tr?model=ls