1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Safety
  3. Automatic high beam
Ne aramıştınız?
GÜVENLİK

OTOMATİK UZUN FAR (AHB)

Uzun far ile kısa far arasında geçiş yapmak, gece sürüş yapmanın önemli bir kısmıdır. Ancak Otomatik Uzun Far Sistemi ile görüş kabiliyetinizi düşürmeden içiniz rahat bir şekilde sürüş yapabilirsiniz. AHB diğer sürücülerin farlarına tepki verir ve gerektiğinde otomatik olarak kısa fara geçer. Ardından yol boşalınca tekrar uzun fara döner.

AHB, yerleşik kamerayı kullanarak gözünüzle hemen fark etmeyebileceğiniz şeylere tepki verir. En uygun anda kısa fara geçer, böylece yolu mümkün olduğu kadar uzun süreyle aydınlatırken diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmaz. Bu da yayalar ve diğer engelleri fark edebilmek için yolu en iyi şekilde görmenizi sağlar.

İşlev sürücünün sürekli farları değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırır ve geceleri rahat bir sürüş yapmanızı sağlar. Yolu en iyi şekilde görebileceğinizi bildiğiniz için kendinizi güvende hissedersiniz.

Feragatname: Lexus Safety System'ı hiçbir zaman normal sürüş yerine kullanmaya çalışmayın ve sistemi kullanmadan önce lütfen talimatları okuyun. Sürücü, her zaman güvenli sürmek ile yükümlüdür.

BU TEKNOLOJİYE SAHİP MODELLER

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/tr/tr?model=ct%2Crxl%2Cnx%2Cis%2Crc%2Crf%2Ces%2Cll%2Cls%2Cux%2Crx