1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Safety
  3. Lane Departure Alert (LDA)
Ne aramıştınız?
GÜVENLİK

ŞERİT TAKİP DESTEK SİSTEMLİ ŞERİTTEN AYRILMA UYARI

Uzun sürüşler ve yeni yollar, sürücülerin çok iyi konsantre olmasını gerektirir. Şeritten Ayrılma Uyarısı bu koşullarda size destek olur. Bu yenilikçi işlev paketindeki Direksiyon Desteği, Şerit Takip Desteği ve Şeritte Gezinme Uyarısı, şeridinizde kalmanıza yardımcı olur.

Kamera sensörü kullanan LDA, aracınızın aşağıdaki yol işaretlerine göre konumunu değerlendirir. Böylece sürücü sürekli olarak konumunun farkında olur ve gerektiğinde düzeltici hareketler yapabilir.

LDA, zorlu sürüş koşullarında ekstra destek sağlar. Yorgunsanız veya dikkatiniz dağılıyorsa genellikle aracınız şeritte gezinmeye başlar. Şeritte Gezinme Uyarısı olan Lexus modelleri, kaza olmadan önce sesli ve görsel uyarılar ile sürücüye şeritten saptığını bildirir. Farklı hassasiyet seviyeleri olan Şeritte Gezinme Uyarısı, kişisel sürüş tarzınıza uyacak şekilde programlanabilir.

Direksiyon Desteği olan Lexus modelleri, yolda daha fazla güvence için şeritten çıkmak üzere olduğunuzda direksiyona hafif bir kuvvet uygular. Şerit Takip Destek Sistemi ise araç Dinamik Radarlı Sabit Hız Kontrolündeyken konumu korumaya yardımcı olur.

Bu LDA özelikleri, yorgunluk veya dikkat kaybından kaynaklanan kazaları önlemeye yardımcı olur. Bu durumlarda anlık bir konsantrasyon kaybı tehlikeli olabilir. Sürücüler, LDA bildirimleri sayesinde yolculuğa çıkmadan önce kendilerini rahat ve güvende hissederler.

Feragatname: Lexus Safety System'ı hiçbir zaman normal sürüş yerine kullanmaya çalışmayın ve sistemi kullanmadan önce lütfen talimatları okuyun. Sürücü, her zaman güvenli sürmek ile yükümlüdür.

BU TEKNOLOJİYE SAHİP MODELLER

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/tr/tr?model=ct%2Crxl%2Cnx%2Cis%2Crc%2Crf%2Cll