1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Safety
  3. Lane tracing alert
Ne aramıştınız?
GÜVENLİK

ŞERİT TAKİP DESTEK SİSTEMLİ ŞERİTTEN AYRILMA UYARI

Uzun sürüşler ve yeni yollar, sürücülerin çok iyi konsantre olmasını gerektirir. Şeritten Ayrılma Uyarısı bu koşullarda size destek olur. Bu paket içindeki Direksiyon Desteği, Şeritte Gezinme Uyarısı ve geliştirilmiş Şerit Takip Desteği teknolojisi, dinamik radarlı sabit hız kontrolü çalışırken sürücünün hep şeritte kalmasını ve durumun farkında olmasını sağlar.

Kamera sensörünü kullanan LDA, aracınızın şerit çizgilerine göre konumunu değerlendirir. Böylece sürücü sürekli olarak konumunun farkında olur ve gerektiğinde düzeltici hareketler yapabilir.

LDA, zorlu sürüş koşullarında ekstra destek sağlar. Yorgunsanız veya dikkatiniz dağılıyorsa genellikle aracınız şeritte gezinmeye başlar. Şeritte Gezinme Uyarısı olan Lexus modelleri, kaza olmadan önce sesli ve görsel uyarılar ile sürücüye şeritten saptığını bildirir. Farklı hassasiyet seviyeleri olan Şeritte Gezinme Uyarısı, kişisel sürüş tarzınıza uyacak şekilde programlanabilir.

Yolda daha da fazla güvenlik için Direksiyon Desteği olan Lexus modelleri şeritten ayrılmak üzereyken hafif bir direksiyon kuvveti uygular. Şerit Takip Desteği, yeni nesil Şerit İzleme Desteği sistemine göre güncellenmiş ve iyileştirilmiştir. Sistem, araç Dinamik Radarlı Sabit Hız Kontrol Sistemindeyken yumuşak virajlarda bile çok az gezinme ile şeridin ortasında kalmanıza yardımcı olur.

Bu LDA özelikleri, yorgunluk veya dikkat kaybından kaynaklanan kazaları önlemeye yardımcı olur. Bu durumlarda anlık bir konsantrasyon kaybı tehlikeli olabilir. Sürücüler, LDA bildirimleri sayesinde yolculuğa çıkmadan önce kendilerini rahat ve güvende hissederler.

Feragatname: Lexus Safety System'ı hiçbir zaman normal sürüş yerine kullanmaya çalışmayın ve sistemi kullanmadan önce lütfen talimatları okuyun. Sürücü, her zaman güvenli sürmek ile yükümlüdür.

 

BU TEKNOLOJİYE SAHİP MODELLER

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/tr/tr?model=ux%2Ces%2Cls