Lexus logo
SCROLL TO CONTINUE

LEXUS SAFETY SYSTEM+

TÜM YOLCULUKLARDA AKTİF GÜVENLİĞİ YAŞAYIN

İnsanların çok iyi bir görüş kabiliyeti vardır. Ancak sınırları vardır ve bazen perspektif nedeniyle yanılabilir. Lexus Safety System+'ın direksiyon başındayken duyularınızı nasıl desteklediğini öğrenin. Çevreyi net bir şekilde algılayabilmek ve güvenle sürmek için akıllı destek.

LÜTFEN BEKLEYİN - DENEYİM YÜKLENİYOR

Algınız optik yanılsamalar
nedeniyle hatalı olabilir

paralel çizgiler eğri gibi görünebilir

ancak yoldayken

Lexus sizi şeridinizde tutar

ŞERİTTEN AYRILMA UYARISI VE ŞERİT TAKİP DESTEĞİ

YOLDAN AYRILMAYIN

Konsantrasyonu en iyi olan sürücülerin bile dikkati dağılabilir. Şeridinizden dışarı sapmaya başlarsanız Şeritten Ayrılma Uyarısı devreye girerek sizi yolda tutar. Direksiyon hafifçe titreşir, akıllı sesli ve ışıklı bildirimler size güzergahınızı düzeltmenizi bildirir. Özellikle otoyollarda ve uzun yolculuklarda sakin ve kendinizden emin bir şekilde sürebilirsiniz.

DAHA FAZLASINI ÖĞRENİN

KONTROLLÜ YÖN

Akıllı bir kamera beyaz ve sarı şerit işaretlerini algılar. Şeritten çıkarsanız otomatik olarak görsel ve sesli bir uyarı ile uyarılırsınız. Ve isterseniz Şerit Takip Desteği sizi şeridinize yavaşça geri getirmek için direksiyona ters yönde hafif bir kuvvet uygular.

Bu özellikler her şeyi takip eder ve birlikte çalışarak uzun yolculuklarda sürüş konsantrasyonunuzu destekler. Direksiyonu çevirmek için daha az kuvvet gerekir. Şeritten Ayrılma Uyarısı ve Şerit Takip Desteği, her zaman gözlerinize destek olur.

DENEYİME GERİ DÖNÜN

Geceleri

güçlü uzun farlar

bu yanılsama içinde hareket eden noktalar gibi

başka sürücülerin gözünü kamaştırabilir

Lexus bu parlamaya otomatik olarak engel olur

OTOMATİK UZUN FAR VE SÜRÜŞE DUYARLI UZUN FAR SİSTEMİ

AKILLI
AYDINLATMA

Karanlıkta sürmek, duyular için hayattaki en saf keyiflerden biridir. Ancak geceleri yolunuzu bulurken yeni zorluklar ile karşılaşırsınız. Özelliklerimiz görüş kabiliyetinizi destekler, sizi ve diğer sürücüleri güvende tutar. Otomatik Uzun Far gerektiğinde otomatik olarak yanar ve söner. Sürüşe Duyarlı Uzun Far Sistemi bunu daha da geliştirir. Karşıdan araç geldiğinde akıllı bir şekilde farlar kısılır ve çevreniz tamamen aydınlık kalır.

DAHA FAZLASINI ÖĞRENİN

GECELERİ GÜVENLE SÜRÜŞ

Otomatik Uzun Far ise birkaç adım ileride olmak için akıllı sensörler kullanır, gözlerinizin hemen fark edemediği uzaktaki cisimleri algılar. Ön camdaki kameralar hızla karşıdan gelen araçların iki farını ve önünüzdeki aracın arka lambalarını algılar. Kısa far ile uzun far arasında uygun şekilde geçiş yapar.

Sürüşe Duyarlı Uzun Far yolu aydınlatır, ancak yoldaki araçları gölgede bırakır. Farın hassas olarak karartılabilmesi için aracın hareketi bir kamera ile takip edilir. Her iki sistem de doğal görüş kabiliyetinizi iyileştirir ve diğer sürücülerin gözlerinin kamaşmasını engeller. Çarpışma tehlikesi azaltılır. Güneş battığında görüş kabiliyetiniz desteklenir.

DENEYİME GERİ DÖNÜN

Her şeyi görmek her zaman mümkün değildir

görüş çizginiz değişebilir

ve gizli tehlikeler ortaya çıkabilir

bu nedenle Lexus bu noktaları sizin yerinize takip eder

KÖR NOKTA MONİTÖRÜ

DAHA NET
GÖRÜŞ

İnsanlar yanları tam olarak göremez, bu nedenle Kör Nokta Monitörü size ihtiyacınız olan desteği sağlar. Yandaki şeritlerden yaklaşan araçları algılamak için kullanılır ve başka bir sürücü hareket ettiğinde sizi uyarır. Kontrolü tekrar ele alın ve kendinizden son derece emin bir şekilde şerit değiştirin.

DAHA FAZLASINI ÖĞRENİN

DİĞER SÜRÜCÜLERE HAZIRLIKLI OLUN

Akıllı sensörlerden güç alan Kör Nokta Monitörü, yolu sizin için takip eder, bu sistem olmadan görmekte zorlanacağınız bölgeleri tarar. Siz şerit değiştirirken devreye girerek kör noktanızdaki araçları gözden kaçırmanızı engeller.

Park ederken de yardımcı olur. Geri Manevra Trafik Algılama Sistemi, sağdan veya soldan size doğru gelen araçları size bildirerek manevra yapmanıza yardımcı olur. Bir çarpışma olacağını algılarsa fren yaparak sizi destekler. Daha net, daha geniş bir görüş imkanı ile her zaman ne yapacağınızı bilirsiniz.

DENEYİME GERİ DÖNÜN

Görüş kabiliyetimiz mesafeyi algılayabilmek için gelişti

ancak hala hatalı algılayabiliriz

her iki yatay çizgi de

aynı uzunluktadır

Lexus mesafe algınızı destekler

bunun için hızınızı sezgisel olarak öndeki araçlar göre kontrol eder

UYARLANABİLİR HIZ KONTROL SİSTEMİ VE ÇARPIŞMA ÖNCESİ SİSTEMİ

GÜVENLE
SÜRÜŞ

Akıllı sürüş sistemleri ile desteklendiğinde insanın muhakeme yeteneği güçlenir. Uyarlanabilir Hız Kontrol Sistemi, siz ve önünüzdeki araçlar ile aradaki mesafeyi algılar ve hızınızı uygun şekilde ayarlar. Çarpışma Öncesi Sistemi ise ilerideki tüm araçları ve engelleri algılar. Çarpışma olasılığı yüksek olduğunda sizi uyarır ve harekete geçmezseniz otomatik olarak fren yapar. Belirsizlik azaldığında kendinizden emin bir şekilde sürebilirsiniz.

DAHA FAZLASINI ÖĞRENİN

UZUN YOLCULUKLARDA RAHATLAYIN

Uyarlanabilir Hız Kontrol Sistemi ve Çarpışma Öncesi Sistemi, yolu taramak için milimetre dalga tipi radar kullanır. Hızınız, diğer sürücülerin hareket hızına uyacak şekilde önceden belirlenmiş bir aralık kapsamında kontrol edilir. Çarpışma olasılığı varsa araç sizi uyarır ve temas olmaması için otomatik olarak fren yapar.

Uyarlanabilir Hız Kontrol Sistemi ve Çarpışma Öncesi Sistemi sizi desteklerken her an yolun her yerini takip edebilirsiniz. Uzun sürüşler daha az yorucu hale gelir ve ani frenleme ihtiyacı daha nadir bir durum haline gelir. Her yolculukta daha az endişe duyun ve iç huzuru ile aracınızı sürün.

DENEYİME GERİ DÖNÜN

GÜVENLİĞİN GELECEĞİNİ HAYAL ETMEK

ÖNCÜ ARAÇLAR

İlk Lexus LS 1989 yılında pazara sunulmuştur. Lüks kavramını yeniden tanımlayarak, performansı, sarsıntısız ve sessiz olması, üretim kalitesi ve güvenilir olması ile büyük beğeni topladı.

Şimdi tamamen yeni 2018 model LS ile yeni bir dönem başlatıyor. Lexus Safety System + da çeşitli gelişmiş yeni teknolojilerin yanı sıra dünyada ilk kez uygulanan sezgisel yaya algılama sistemi sunuluyor. Amiral gemimiz olan bu modelimiz sürücü destek sistemlerinde yeni bir çağ başlatıyor.

GÜVENLİK TEKNOLOJİSİNİN GELECEĞİ

YENİ LS

AKILLI FARKINDALIK

Gelişmiş aktif güvenlik sistemleri sayesinde LS çevresini daha iyi algılar, sürücüsüne akıllı bir şekilde destek sunar. Aracın etrafında her yönü izleyen sensörler ve stereo kameralar, sürekli olarak park manevralarından çarpışmayı engellemeye kadar durumu takip eder.

Bu farkındalık sayesinde sezgisel yaya tanıma özelliğine bilgi aktarılır ve sistem dünyanın ilk aktif direksiyon sistemi ile birlikte çalışır. İleride bir yaya algılanırsa çarpışma olmasına çok az kalmışsa, sistem aracı şeritte tutarak otomatik olarak fren yapar ve aracı yanından geçecek şekilde yönlendirir. Sürücüye yansıtmalı gösterge ekranından uyarı verilir. Bu ekran 24 inç büyüklüğü ile dünyadaki en büyük yansıtmalı gösterge ekranıdır ve size sürekli olarak yolla ilgili bilgi verir.

YENİ LS

LEXUS CODRIVE

Lexus CoDrive da LS'de yüksek seviyede sürüş desteği sunar, sürücünün amacını akıllı bir şekilde tespit ederek direksiyonu kontrol eder. Sonuçta otoyollarda sürekli sürüş desteği sağlanır ve her zaman özgüvenle sürebilirsiniz.

LS, Lexus için daha akıllı bir sürüş teknolojisine geçişi temsil eder. Her zaman kontrolün sizde olması ve güvenliğinizden emin olmanız için tasarlanmıştır.

YENİ LS HAKKINDA DAHA FAZLASINI KEŞFEDİN

SİZİN LEXUS'UNUZ, SİZİN ÖZELLİKLERİNİZ

LEXUS ÜRÜN GAMINDA GÜVENLİK

DAHA FAZLASINI KEŞFEDİN

PLEASE INCREASE THE SIZE OF YOUR BROWSER WINDOW