1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. lexus-dolmabahce-showroom-ile-yeni-ve-daha-prestijli-adresine-tasindi
Ne aramıştınız?
LEXUS HABERLERİ

LEXUS'UN DOLMABAHÇE SHOWROOM'U YENİ ADRESİNDE

Otomotivde “lüksün” tanımını değiştiren Lexus, İstanbul’da yeni adresinde hizmet verecek…

Premium segmentin önde gelen markası Lexus, İstanbul’da showroomunu yeni yerine taşıdı. Lexus, şimdi çok daha prestijli ve kolay ulaşılabilir Dolmabahçe’deki yeni adresinde müşterilerine tüm dünyada olduğu gibi Japon misafirperverlik anlayışı Omotenashi felsefesi ile hizmet verecek. 2016 yılında İstanbul’daki showroomu ile Türkiye pazarına giren ve kısa zamanda büyük beğeni toplayarak lüksün tanımını değiştirmeyi başaran Lexus, 750 metrekarelik yeni showroomunun açılışında Lexus’un, tamamen yeni ES sedan modelini de ilk kez tanıttı. Büyük beğeni toplayan sedan ES Lexus’un daha duygusal ve heyecan verici tasarım dilini başarıyla yansıtıyor.

Bozkurt “Durmak Yok Yatırıma Devam”

Lexus’un Türkiye’deki ikinci showroom’unun açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Bozkurt, otomotiv sektöründeki duraklamaya rağmen marka olarak yatırımlara devam ettiklerini belirterek “2019 yılı hepimizin bildiği gibi otomotiv sektörü için zor bir yıl olacak. Biz marka olarak hedeflerimizin ve planlarımızı durdurmayı ya da ötelemeyi düşünmeden yolumuza devam ediyoruz. Lexus Ankara showroomunun açılışını gerçekleştirdik ve şimdi de İstanbul’daki showroomumuzu daha prestijli ve daha kolay ulaşılabilir bir lokasyona taşıdık. Bunlar önemli yatırımlardır. Biz bu ülkenin potansiyeline güveniyoruz ve geleceğe umutla bakıyoruz” dedi.

Bozkurt, Lexus’un premium segmente farklı bir bakış açısı getirdiğine de işaret ederek şunları söyledi;

“Segmentte bizim yükselttiğimiz çıtayı daha yüksek standartlara sahip Dolmabahçe showroom’u ile daha yukarıya taşıyoruz. İstanbul ve Ankara showroomlarımız ile beraber, Lexus’u doğru yere konumlandırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. En başından beri Lexus operasyonlarının ilk dönemlerinin satış odaklı değil, tamamen marka felsefesini doğru bir şekilde tanıtmak üzerine kurulu olduğu ifade ediyoruz. İstanbul ve Ankara’daki yeni showroomlarımız ile, “Lexus Tarzı’nı” daha geniş kitlelere ulaştırma imkanı bulacağız. Lexus Ayrıcalığı’nı sıra dışı hizmetlerimizle sunmaya devam edeceğiz. Lexus için satış yapmak kadar satış sonrasında verilecek hizmet de çok büyük önem taşıyor. Bu paralelde marka olarak biz Türkiye’de 60’a yakın satış sonrası hizmet noktamızla hiçbir premium markada göremeyeceğiniz bir servis ağına sahibiz.”

 

Yeni Sedan ES İlk Kez Gösterildi

Lexus, yeni shoowromunun açılışında tamamen yeni ES sedan modelini de ilk kez tanıttı. Markanın duygusal ve heyecan verici tasarım dilini devam ettiren Yeni ES, daha fazla genişlik, performans, daha fazla güvenlik ve sınıfında nadir görülecek kalitede yüksek işçilik kalitesi sunuyor.

ES 300h, yeni dördüncü jenerasyon kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisini kullanıyor. Sıra dışı yakıt verimliliği, yüksek performans ve düşük emisyon değerlerinin sunulmasını sağlayan hibrit ES, 2.5 litrelik benzinli motoru, daha hafif, kompakt ve daha fazla güç yoğunluğuna sahip elektrikli motorla kombine ediyor. Toplamda 218 HP güç üreten ES 300h, sadece 4.7 lt/100 km tüketime sahip.

 

Lexus’un segmentinde fark yaratan hizmetleri

Geniş hizmet ağının yanı sıra Lexus, müşterilerine birçok kolaylık sağlayan hizmeti de bir araya getiriyor. Lexus Dolmabahçe Showroom’unda, çalışma saatleri dışında da randevuyla 7 gün/24 saat hizmet vererek, yoğun programa sahip kişilerin de vakitlerini verimli bir şekilde kullanmalarına ve mesai saatleri dışında da hizmet almalarına imkan sağlıyor. Lexus showroom’unu istediği zaman randevuyla ziyaret edebilen müşteriler, dilediklerinde test sürüşü de gerçekleştirebiliyorlar.

Markanın diğer hizmetlerinden biri de, her müşterinin özel bir danışmanının olması. Müşteriler otomobil ile ilgili her türlü ihtiyacında bireysel danışmanlarına rahatlıkla ulaşabiliyorlar. İhtiyaç olması halinde müşterilerinin olduğu yere helikopter ile teknisyen de gönderebilen Lexus, aynı zamanda müşterilerine özel TIR’lar ile araç transferi hizmeti de sağlıyor. Böylece Lexus sahipleri yurtiçinde herhangi bir şehre uçakla seyahat ederken, otomobilinin TIR ile bulunduğu yere gönderilmesi sayesinde aracının keyfini sonuna kadar çıkarıyor.

 

Lexus Tüm Modellerinde Hibrit Motor Seçeneği Sunuyor

Lüks hibrit araçların öncüsü Lexus, geniş ürün gamında her modelinde hibrit seçeneği sunarak sektörde farklı bir konumda yer alıyor. Türkiye’de tüm modellerin hibrit versiyonlarını da getiren Lexus, SUV modelinden, spor modele ve lüks sedan modellerine kadar her alanda hibrit keyfini ve avantajlarını sunuyor.

Türkiye pazarına geniş ürün yelpazesiyle giriş yapan Lexus, Dolmabahçe’deki yeni showroom’unda tüm modellerinin hibrit versiyonunu sergiliyor. Lexus Dolmabahçe’de müşteriler hatchback modeli CT, lüks sedanlar ES ve GS, amiral gemisi modeli LS ve SUV modelleri NX ve RX modellerini yakından tanıyıp inceleyebilecekler.

Satıştan satış sonrasına kadar tüm aşamalarda müşterinin daima yanında olan Lexus, müşterilerini her zaman evlerine gelen bir misafir olarak ağırlamayı kendine amaç ediniyor. Lexus’un Dolmabahçe Showroom’u da, müşterilerine unutulmaz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.