1. LEXUS'U KEŞFET
  2. News
  3. lexus-mahall-showromuyla-ankarada
Ne aramıştınız?
LEXUS HABERLERİ

LEXUS “MAHALL SHOWROOM’UYLA” ANKARA’DA

Otomotivde “lüksün” tanımını değiştiren Lexus Ankara’da açtığı Yeni Showroomunda ES modelini de İlk Kez Türkiye’ye Tanıttı.

Dünyanın en iyi otomobillerini üretme felsefesiyle yola çıkan Lexus, İstanbul’dan sonra ikinci showroomunu Ankara’da açtı. 2016 yılında İstanbul’daki showroomu ile Türkiye pazarına giren ve kısa zamanda büyük beğeni toplayarak lüksün tanımını değiştirmeyi başaran Lexus’un, 556 metrekarelik Lexus Mahall Showroom’unun açılışında Aşkın Nur Yengi de konuklara özel bir konser sundu. Ankaralı davetliler, bu özel gecede Lexus’un lüks modellerini yakından inceleyerek, gece boyunca müziğin keyfini çıkardılar. Açılış gecesinde ayrıca Lexus’un, tamamen yeni ES sedan modeli de Türkiye’de ilk kez Ankara’da gösterildi. Büyük beğeni toplayan sedan ES Lexus’un daha duygusal ve heyecan verici tasarım dilini başarıyla yansıtıyor.

Bozkurt “Durmak Yok Yatırıma Devam”

Lexus’un Türkiye’deki ikinci showroom’unun açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı & CEO Ali Haydar Bozkurt, otomotiv sektöründe yaşanan zorluklara rağmen marka olarak yatırımlarını sürdürdüklerini belirterek “2019 yılı hepimizin bildiği gibi otomotiv sektörü için zorlu bir yıl olacak. Biz marka olarak hedeflerimizi ve planlarımızı durdurmayı ya da ötelemeyi düşünmeden yolumuza devam ediyoruz. Lexus Mahall Ankara Showroom’u da bizim için önemli bir yatırımdır. İstanbul’daki showroomumuzu da daha prestijli ve daha kolay ulaşılabilir bir lokasyona taşıdık. Çok yakında da onun açılışını gerçekleştireceğiz. Biz bu ülkenin potansiyeline güveniyoruz ve geleceğe umutla bakıyoruz” dedi.

Lexus markası olarak kısa zamanda Türkiye’de fark yarattıklarını da ifade eden Bozkurt “Ankara, İstanbul gibi bizim için önemli lokasyonlardan biriydi ve en başından beri burada bir showroom açma planları yapıyorduk. Hep olmak istediğimiz bir yerdeyiz. Bugün ise sadece bir otomobil üreticisi değil, bir yaşam tarzı markası olan Lexus’u Ankaralılarla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Markanın bu özelliği, Lexus’un farklı bir yoldan gittiğini açık göstermektedir. Ankara’da açtığımız yeni showroom da, baştan aşağıya Lexus Yaşam Tarzı ve Omotenashi misafirperverliğiyle tasarlanmıştır” şeklinde konuştu.

Bozkurt, Lexus’un sadece ürünleriyle değil sunduğu hizmetlerle de farklılığını yansıttığın belirterek “Ankara’daki showroom ile birlikte, Lexus Yaşam Tarzı’nı daha geniş kitlelere ulaştırma imkanı bulacağız. Aslına bakarsanız biz bir ürün satmıyoruz, Lexus bir yaşam biçimidir. Bir İngiliz atasözünde olduğu gibi; ‘Zenginlik bağırır, servet fısıldar’. Lexus da hep fısıldar. Bu yüzden Ankara’daki müşteri kitlemize de bu deneyimi yaşatmaya hazırız. Ankara’da da Lexus ayrıcalığı sıra dışı hizmetlerimizle sunmaya devam edeceğiz. Lexus için satış yapmak kadar satış sonrasında verilecek hizmet de çok büyük önem taşıyor. Bu paralelde marka olarak biz Türkiye’de 60’a yakın satış sonrası hizmet noktamızda hiçbir premium markada göremeyeceğiniz bir hizmet sunmaktayız. Ankara’da da 3 Lexus Servis Noktası ile hizmet veriyoruz” diye konuştu.

Yeni Sedan ES İlk Kez Ankara’da Tanıtıldı

Türkiye’de ilk kez Ankara’da beğenilere sunulan Lexus, tamamen yeni ES sedan modeli ile duygusal ve heyecan verici tasarım dilini devam ettiriyor. Markanın vizyonunu daha geniş kitlelere yaymaya odaklanan Yeni ES, daha fazla genişlik, performans, daha fazla güvenlik ve sınıfında nadir görülecek kalitede yüksek işçilik kalitesi sunuyor.

ES 300h, yeni dördüncü jenerasyon kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisini kullanıyor. Sıra dışı yakıt verimliliği, yüksek performans ve düşük emisyon değerlerinin sunulmasını sağlayan hibrit ES, 2.5 litrelik benzinli motoru, daha hafif, kompakt ve daha fazla güç yoğunluğuna sahip elektrikli motorla kombine ediyor. Toplamda 218 HP güç üreten ES 300h, sadece 4.7 lt/100 km tüketime sahip.

Satıştan satış sonrasına kadar tüm aşamalarda müşterinin daima yanında olan Lexus, müşterilerini her zaman evlerine gelen bir misafir olarak ağırlamayı kendine amaç ediniyor. Lexus’un Ankara Showroom’u Lexus Mahall de, müşterilerine unutulmaz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Lexus’un Segmentinde Fark Yaratan Hizmetleri

Geniş hizmet ağının yanı sıra Lexus, müşterilerine birçok kolaylık sağlayan hizmeti de bir araya getiriyor. Japon misafirperverlik anlayışı Omotenashi felsefesi ile Ankara’da da hizmet verecek yeni showroom, İstanbul’da olduğu gibi çalışma saatleri dışında da randevuyla 7 gün/24 saat açık olacak. Böylelikle; yoğun programa sahip kişilerin de vakitlerini verimli bir şekilde kullanmalarına ve mesai saatleri dışında da hizmet almalarına imkan sağlanacak. Lexus showroomunu istediği zaman randevuyla ziyaret edebilen müşteriler, dilediklerinde test sürüşü de gerçekleştirebiliyorlar.

Markanın diğer hizmetlerinden biri de, her müşterinin özel bir danışmanının olması. Müşteriler otomobil ile ilgili her türlü ihtiyacında bireysel danışmanlarına rahatlıkla ulaşabiliyorlar. İhtiyaç olması halinde müşterilerinin olduğu yere helikopter ile teknisyen de gönderebilen Lexus, aynı zamanda müşterilerine özel TIR’lar ile araç transferi hizmeti de sağlıyor. Böylece Lexus sahipleri yurtiçinde herhangi bir şehre uçakla seyahat ederken, otomobilinin TIR ile bulunduğu yere gönderilmesi sayesinde aracının keyfini sonuna kadar çıkarıyor.

Lexus Tüm Modellerinde Hibrit Motor Seçeneği Sunuyor

Lüks hibrit araçların öncüsü Lexus, geniş ürün gamında her modelinde hibrit seçeneği sunarak sektörde farklı bir konumda yer alıyor. Türkiye’de tüm modellerin hibrit versiyonlarını da getirerek model çeşitliliğini arttıran Lexus, SUV modelinden, spor modele ve lüks sedan modellerine kadar her alanda hibrit keyfini ve avantajlarını sunuyor.

Türkiye pazarına geniş ürün yelpazesiyle giriş yapan Lexus, Ankara’daki yeni showroom’unda tüm modellerinin hibrit versiyonunu sergiliyor. Lexus Mahall’de müşteriler hatchback modeli CT, lüks sedanlar ES, IS ve GS, amiral gemisi modeli LS ve SUV modelleri NX ve RX modellerini yakından tanıyıp inceleyebilecekler.