1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Lexus hikayeleri
  3. Lexus ates puskuren ejderhalardan kaciyor
Ne aramıştınız?
LEXUS HİKAYELERİ

LEXUS ATEŞ PÜSKÜREN EJDERHALARDAN KAÇIYOR

Lexus ruhu bu defa manga eserlerinde yer buldu. Lexus otomobilleri ağzından ateş püskürten ejderhalardan kaçıyor, sakin bir deniz kıyısında dinleniyor ve şehri keşfediyor. Sanatla iç içe olan Lexus şimdi de Japon manga illüstrasyonunun çağdaş stilini ve kültürel mirasını yansıtan bir dizi çizimin önemli karakterlerinden biri oldu.

 

Lexus’un Manga Kahramanları: UX SUV, ES Sedan, LC Coupe

Lexus estetiklerini ve Japon geleneklerini bir araya getiren çizimler, macera dolu hikayelerde yerini aldı. Manga sanatçıları Yishan Li, Timothy Kong ve Daniel Atanasov çizimlerinde UX SUV, ES Sedan ve LC Coupe modellerine yer verdiler.

 

Ünlü Manga Sanatçılarından Lexus Çizimleri

Manga konusunda kendi kendini yetiştiren sanatçılardan biri olan Yishan Li’nin, uluslararası alanda 30’un üzerinde kitabı yayımlandı. UX’i sahil kenarında kahramanlarından birinin üzerine yaslanarak dinlenmesiyle çizen Li, Lexus ile sanatına yeni bir boyut kattığını söyledi. Çizimlerde ise en çok zorlandığı alanı “Otomobil!” olarak tanımladı. UX’in üzerinde birçok kıvrım ve tasarım elementinin olması, birçok karaktere göre daha zor bir çizime yol açtığını ifade ediyor.

Timothy Kong’un çalışması ise Japon ve Batı’nın bir sentezi olarak öne çıkıyor. Lexus ES Sedan fantastik bir sahnede ortaya çıkıyor ve ağzından ateş çıkaran bir ejderhadan hızla uzaklaşmaya çalışıyor. Kong, Lexus modellerinin cesur tasarımlarını vurgulamak adına ejderhayı seçtiğini söylüyor. Mangaları yakından takip edenlerin bildiği gibi ejderhalar, Japon kültüründe gücü ve cesareti temsil eder. Onlarla mücadele etmek ise son derece cesur bir çaba olarak gösterilir.

Daniel Atanasov ise anime animasyon filmlerinden etkilenerek çizim yapmaya başlayan biri. Sanatsal çalışmalarında bilim kurguyu, macerayı ve sanatsal objeleri bir arada kullanıyor. Lexus LC Coupe’yi tavanında bir savaşçının olduğu bir karede resimleyen sanatçı, arka planda ise şehir manzarasına yer verdi. Hikayelerinde ilk kez gerçek bir otomobili kullanan Atanasov, aracın otonom olduğunu ve kullanıcısıyla simbiyotik ilişki kurabildiğini söyledi. İşte bu yüzden bu karede gördüğünüz LC’nin direksiyonunda sürücü bulunmuyor.

Lexus bu yeni manga çizimleriyle bu sanata ilgi duyanlara farklı bir yaklaşım getirmeyi başarırken aynı zamanda modellerinin de maceracı ruhunu yansıttı.