PERFORMANS

LC SPOR COUPE

LC her açıdan bir dönüş noktasıdır. Lexus için ve sürücülerimiz için yeni bir dönemin başlangıcıdır. Japonya'daki birinci sınıf aerodinamik araştırma tesisimizde üretilen bu araçlar, nereye giderseniz gidin size benzersiz bir sürüş yaşatır.

YENİ BİR ÇAĞ İÇİN GELİŞTİRİLDİ

2016'da Detroit'teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı‘nda (NAIAS) tanıtılan LC, sektörün ilgisini çekti ve büyük beğeni topladı. Farklı disiplinlerden bir araya gelen Lexus ekipleri, gelişmiş tasarım ile benzersiz performansı birlikte sunan bu aracı oluşturdu. İnanılmaz bir sürüş keyfi vermesinin yanı sıra, Lexus'un gelecekte takip edeceği yönü de cesur bir şekilde yansıtıyor.

KONSEPTTEN GERÇEĞE

LC, eşi benzeri görülmeyecek şekilde konsepti ile neredeyse birebir aynı olacak şekilde üretilmiştir. Bu özel araçta her açıdan lüks olmayı başaran saf bir sürüş deneyimi için, etkileyici bir tasarım ve gelmiş geçmiş en iyi mühendislik bir araya getirilmiştir.

    lexus lc 500 concept to reality
 •     lexus lc 500 unprecedented achievement

  KONSEPTTEN GERÇEĞE

  BENZERSİZ BİR BAŞARI

  En ince ayrıntılarına kadar aktarılan sıra dışı bir vizyon. 2012'de tanıtılan ve ödül kazanan LF-LC konseptinden ilham alan LC, sektörün klişelerini ve beklentilerini adeta darmadağın etmiştir.

  Lexus mühendisleri ve tasarımcıları LC'yi gerçeğe dönüştürmek için yorulmadan çalıştılar. Dünyaca ünlü LFA süper otomobilimiz gibi LC de Takumi ustaları tarafından üretilmiştir. Onların işi otomobil üretmektir ve onlarca yıllık deneyimleri sayesinde hassasiyet ve güzelliğin ne anlama geldiğini çok iyi bilirler, standart seviyesini yükseltirler.

 •     lexus lc 500 unmatched performance

  KONSEPTTEN GERÇEĞE

  BENZERSİZ PERFORMANS

  LC'nin direksiyonuna geçtiğinizde çeşitli yenilikçi özellikler size benzersiz bir sürüş deneyimi yaşatacaktır. Ayrıca bu modelin dinamik lüks hissi sizi etkileyecektir. L-Finesse, tasarım felsefemizin gerçekten zarif, duyguları harekete geçiren ve akıcı bir yorumudur.

  Takumi ustalarının gösterdiği eşsiz özen sayesinde, LC Japonya'daki birinci sınıf aerodinamik araştırma tesisimizde tamamen geliştirilen ilk araçlardan biridir. Yeni bir çağın başlangıcına işaret etmektedir.

ÇOK AŞAMALI HİBRİT

LC 500h, Lexus için yeni hibrit teknolojilerine öncülük etmektedir. Verimli bir şekilde ve düşük emisyon değerleri ile güç üreten ve aynı zamanda sportif, duyguları harekete geçiren bir sürüş deneyimi sunan yeni Çok Aşamalı Hibrit Sistemden güç almaktadır.

    lexus lc 500 next generation power

ÇOK AŞAMALI HİBRİT

YENİ NESİL GÜÇ

Yeni nesil hibrit teknolojisi ile tanışın. LC'nin Çok Aşamalı Hibrit Sisteminde iki güç kaynağı akıllı bir şekilde birlikte çalışır. Hem aküden güç alan elektrik motoru, hem de benzinli motor, aracı tek başına hareket ettirebilir ya da gerektiği zaman birlikte bunu yapabilirler.

Sonuç? İnanılmaz bir verimlilik, düşük emisyonlar, heyecan verici bir sürüş deneyimi ve etkileyici bir hızlanma. Sistemimiz sürüş koşullarınızı izleyerek güç akışını kesintisiz bir şekilde kontrol eder. Sizin için en uygun seçimi yapar ya da isterseniz Sürüş Modu Seçimi ile kontrolü ele alabilirsiniz.

Çok Aşamalı Hibrit, gelmiş geçmiş en sportif hibrit aracı üretmemizi mümkün kılıyor. 4 kademeli bir otomatik şanzıman kullanılmaktadır. Bu da sürücünün hızla vites geçiş yapabileceği 10 farklı vites konumunu hayata geçirir. Kıvrak ve hızlı bir şekilde güce ulaşmak için gaz pedalına iyice basın veya düşük hızlarda daha verimli sürüşün keyfini çıkarın.

SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ

Benzersiz bir sürüş deneyimi için LC'nin mühendislik özellikleri mükemmel hale getirilmiştir. En küçük parçanın bile çok güçlü bir katkısı olabileceğini biliyoruz.

    lexus lc 500 driving dynamics
 •     lexus lc 500 a drive like no other

  SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ

  BENZERSİZ BİR SÜRÜŞ

  LC 500'ün motorunda çift hava girişi bulunur. Bu da sistemin nefes almasına yardımcı olur ve inanılmaz motor sesini üretmeye yardımcı olur. Bu ses kulaklara adeta müzik gibi gelir. Bu «doğal emişli» motor, spor coupé ile mükemmel bir uyum sağlar. Aracın lineer güç dağılımını tamamlar, size kontrol kolaylığı sağlar ve direksiyon başına geçtiğinizde benzersiz bir heyecan yaşatır.

  Lexus'u geleceğe taşıma yolculuğumuzda tamamen yeni bir sürüş deneyimi yaratmayı başardık. LC'nin karakteri ve verdiği his, önceki tüm Lexus'lardan farklıdır.

 •     lexus lc 500 built for agility

  SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ

  KIVRAKLIK İÇİN YARATILDI

  LC'yi oluştururken, her aşamada istediğimiz sonucu görülür hale getirdik: daha güçlü ve daha kaliteli bir sürüş deneyimi. Kıvrak, çevik, güçlü.

  Lüks bir spor coupé'ye yakışan ve aynı zamanda sürücüyü şaşırtan, tutkularını açığa çıkaran üstün bir sürüş kalitesi geliştirmek istedik. LC'yi test etme fırsatınız olduğunda, bu zorlu hedefimizi gerçekleştirmeyi başardığımızı görmüş olacaksınız.