1. ARAÇ MODELLERİ
 2. ES MY 23
Ne aramıştınız?

Yeni ES ile Tanışın​

ES 300h'nin çarpıcı ön panjuru, coupé benzeri tavan çizgisi ve üçlü LED farları, gözleriniz ona çevrildiği andan itibaren bu cüretkar ve zarif sedanın görünümünü vurgular. Yeni ES'nin kusursuz yol tutuşu, 4. nesil Lexus Kendi Kendini Şarj Eden Hibrit motoru ve en yeni Lexus Safety System + ile birleşerek sürüş kalitesini baştan yazarken, multimedya ve bağlantı kalitesi de sürekli iyileştirmeyle bir üst seviyeye taşındı.

 • YENİ LEXUS ES DÜNYA PRÖMİYERİ

  Yeni ES'nin sürüş iyileştirmelerinin yanında tüm modellerinde gelişmiş Lexus Safety Sense + güvenlik sistemi standart olarak sunulmaktadır.

 • ÇOK VERİMLİ YAKIT TÜKETİMİ

  ES 300h Hybrid, Alman ADAC Ekotest'te 5 üzerinden 4 yıldız alan tek model olarak segmentine liderlik ediyor.                                                          

 • DUYGUSAL ZEKA

  ES 300h Kendi Kendini Şarj Eden Hibrit modelimiz için, duygularınıza tercüman olmak üzere oluşturulmuş, türünün tek örneği, duygusal zekaya sahip bir reklam yayınladık.

Otomobilinizi seçin ve tasarlayın

Donanımınızı seçin:

3 Seçenek

Sonuç yok

 • ES - Business Plus - Sedan

  ES Business Plus

  Sedan
  • +
   Lexus Safety System +
  • +
   Kablosuz Şarj Ünitesi
  • +
   Isıtmalı Direksiyon

  e-CVT | 4x2
 • ES - Executive - Sedan

  ES Executive

  Sedan
  • +
   Lexus Safety System +
  • +
   Kablosuz Şarj Ünitesi
  • +
   3 Kollu Deri ve Ahşap Direksiyon

  e-CVT | 4x2
 • ES - Exclusive - Sedan

  ES Exclusive

  Sedan
  • +
   BladeScan™ Adaptif Uzun Hüzme Far Sistemi (AHS)
  • +
   Lexus Safety System +
  • +
   17 Hoparlörlü Mark Levinson® Premium Müzik Sistemi

  e-CVT | 4x2
Değerler karşılaştırma amacıyla verilmiştir. Yakıt tüketimini ve CO₂ değerlerini yalnızca aynı teknik prosedürlere göre test edilmiş araçlar ile karşılaştırın. Bu değerler gerçek hayattaki sürüş koşullarını yansıtmayabilir. Tüm araçlar Uluslararası Uyumlu Binek Araç Test Prosedürüne (WLTP) göre sertifika almıştır. CO₂ değerleri (ve bazı ülkelerdeki taşıt vergisi ile önerilen anahtar teslim fiyatları), resmi hesaplama yöntemi değiştiği için 1 Nisan 2020'den önce basılan bilgilerden farklı olabilir.​

PERFORMANS

 • DAYANIKLI VE HAFİF PLATFORM

  ES 300h, rafine ve dengeli bir sürüş sağlamak için son derece dayanıklı bir gövdeye (platforma) sahiptir. Gelişmiş Lazer Vida Kaynağı ve en son birleştirme (sabitleme) teknolojisi kullanılarak üretilmiştir. Hafif malzemelerin kapsamlı kullanımı performansı artırmak için ağırlığı en aza indirmeye yardımcı olmuştur. Ayrıca, motor bölmesindeki süspansiyon kulesi desteği ve yeniden tasarlanan arka süspansiyon elemanı, otomobilin sağlamlığını daha da güçlendiriyor.

 • 4. NESİL LEXUS HYBRID DRIVE

  Yüksek verimli 2,5 litre hacimli, Atkinson çevrimli benzinli motoru güçlü bir elektrik motoruyla birleştiren 4. Nesil Kendi Kendini Şarj Eden Hibrit teknolojisi sayesinde ES 300h, 218 DIN hp (160 kW) güç ve yalnızca 5,2 l/100 km yakıt tüketimi sağlar. ES 300h, yolculuğun yaklaşık %50'sini sıfır emisyonlu EV modunda tamamladığından, geleneksel benzinli veya dizel motorlu sedan modellerinden önemli ölçüde daha düşük CO2 emisyon(115 g/km) değeri sunabilir.

 • YÜKSEK VERİMLİ 2,5 LİTRE BENZİNLİ MOTOR

  2,5 litrelik benzinli motor, onu termal olarak şimdiye kadar yapılmış en verimli motorlardan biri yapan hızlı yanma teknolojisine sahiptir. Bu motor sayesinde emisyon ve yakıt tüketimi artmadan daha fazla güç elde edilir. Böylesine ulaşılmasına yardımcı olan özellikler arasında düz giriş portları, artırılmış valf açıları ve lazerle işlenmiş valf yuvaları bulunur. Değişken kapasiteli bir yağ pompası, çok delikli enjektörler ve giriş valflerindeki VVT-iE'de motorun birinci sınıf performansına katkıda bulunur.

Elektrik motoru ve 2,5 litrelik benzinli motor tarafından sağlanan gücü sorunsuz bir şekilde harmanlamak üzere tasarlanan bu şanzıman, aktarma organının toplam uzunluğunu azaltmak için elektrik motorlarının çok dingilli bir düzenlemesini kullanır. Daha doğrudan bir çekiş ve kompaktlık için, geleneksel planet dişli takımının yerini paralel şaft dişlisi ve çok işlevli dişli almıştır.

Otomobilin kullanım ömrü boyunca dayanacak şekilde tasarlanan, elektrik motorunu çalıştıran, sürüş ve frenleme sırasında ortaya çıkan gücü depolayan nikel-metal hidrit akü, bagaj yerine arka koltuğun altına yerleştirilmiştir. Bu, pilin yüksekliğinin en aza indirilmesi ve daha kompakt bir soğutma sisteminin kullanılmasıyla mümkün olmuştur. Bu konumlandırma, daha iyi bir sürüş için ağırlık dağılımını iyileştirirken daha fazla bagaj alanı anlamına gelir.

GÜVENLİK

 • 5 YILDIZLI NCAP DEĞERLENDİRMESİ / 10 HAVA YASTIĞI

  ES 300h piyasaya sürüldüğünde Euro NCAP tarafından hem "En Güvenli Büyük Aile Otomobili" hem de "En Güvenli Elektrikli/Hibrit Otomobil" seçildi. Gelişmiş bir Çarpışma Önleme Sistemi içeren Lexus Safety System + gibi yenilikçi teknolojiler, sınıfının lideri Euro NCAP 5 yıldız derecesine katkıda bulunur. Yeni ES'de, güvenlik özellikleri daha da geliştirilmiştir ve standart olarak 10 hava yastığı sunulmaktadır. Bunlara sürücü ve ön yolcu hava yastıkları ve diz hava yastıkları, ön ve arka yan hava yastıkları ve tüm yan camları kaplayan perde hava yastıkları dahildir.

 • LEXUS SAFETY SYSTEM +

  ES 300h'nin Lexus Safety System +, geceleri yaya algılama ve gündüzleri bisiklet algılama özelliklerine sahip öncü bir Ön Çarpışma Önleyici Sistem'i içerir. Ayrıca, Kavşak Dönüş Asistanı ve Acil Direksiyon Desteği gibi gelişmiş güvenlik sistemleri, ES 300h güvenliğini daha da yüksek bir seviyeye taşıyor.

 • ÖN ÇARPIŞMA ÖNLEYİCİ SİSTEM

  ES'nin milimetre dalga radar algılama alanı açısı daha geniş olan Ön Çarpışma Önleyici Sistem ile gündüz karşıdan gelen araçları, yayaları ve bisikletleri, gece ise yayaları tespit edebiliyor. Örneğin karşıdan gelen bir aracın önündeki yayayı karşıdaki aracın ışıkları nedeniyle görmenin zor olduğu durumlarda kamera hassasiyeti ve dinamik mesafe ile kazaların önlenmesine yardımcı olur. Sistem çarpışma olasılığının yüksek olduğuna karar verirse, ES 300h otomotik olarak fren yapar.

Şerit Takip Asistanı, sürücünün aracı şeridin ortasında tutmasına yardımcı olur. Ayrıca önceki sisteme ek olarak, daha dar bir yarıçapa sahip virajlarda sürüş sırasında yardım sağlama yeteneğine de sahiptir. Sistem şeritten çıkma ihtimali olduğunu tespit ederse, ayrılmayı önleme kontrolüne geçer ve aracı şeridin merkezine geri döndürmeye yardımcı olur. Acil Durum Direksiyon Desteği ile, bir araç, yaya veya bisikletli seyahat yolunuza çok yakınken veya üzerindeyken, ES 300h, aracın dengesini artırmak ve şeritten ayrılmayı önlemek için direksiyon hareketlerinize yardımcı olur.

13 yıllık araştırma ve geliştirme çalışmasının ardından Lexus için dünyada bir ilki daha gerçekleştirerek, BladeScan® Adaptif Uzun Hüzmeli Far Sistemi, geleneksel LED farlara kıyasla sürücülere gelişmiş bir görüş alanı sağlar. 12 LED'den gelen ışığı 6000 rpm'de dönen bıçak şeklindeki bir aynaya ve ardından bir far hüzmesi oluşturmak için bir mercek aracılığıyla yansıtarak çalışır. BladeScan®AHS ile yapılan kapsamlı testler, yayaların ve yol işaretlerinin daha erken (geleneksel sistemler için 32 m'ye kıyasla 56 m ileride) ve diğer sürücülerin gözlerini kamaştırma riski olmadan görülebildiğini kanıtlamaktadır.

CESUR TASARIM

 • COUPÉ TARZI TAVAN ÇİZGİSİ, CESUR ÖN PANJUR

  Her yerinde stil ve incelik yazılı bir sedana kışkırtıcı bir hava katan cesur Lexus imzalı ön panjur ve üçlü LED farları hemen fark edeceksiniz. ES'nin özgün karakteri, spor bir coupé'den ilham alan ve otomobilin yere yakın duruşunu ve gelişmiş aerodinamiğini vurgulayan şık tavan çizgisine çok şey borçludur. Dikkat çekici jantlar ve Sonik Gri gövde rengi, en yeni ES 300h'nin akıllı sportifliğini mükemmel bir şekilde tamamlıyor.

 • ÜÇLÜ LED FARLAR                                                                                              

  Üçlü LED Farlar, çekici bir tasarımda olağanüstü ışık dağılımı sağlayan üç ultra küçük LED ünitesinden oluşur. Sıralı yanan sinyal lambalarıyla​ donatıldıklarında, sisli sürüş koşullarında iyi bir görüş alanı sağlamaya ve parlamayı azaltmaya yardımcı olmak için farklı hava koşullarına uygun ışıklarıyla birlikte gelirler.

İşlenmiş kaplamayı koyu gri metalik kaplamayla birleştiren yeni iki tonlu renk şemasına sahip 18" jantları seçin veya hiper krom kaplamalı 18" gürültü azaltan jantları deneyimleyin.

YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ

 • DİJİTAL YAN AYNALAR

  Üst donanımda opsiyonel olarak sunulan, Dijital Yan Ayna Monitörü, geleneksel kapı aynalarını araç içi monitörlere bağlı kompakt, harici kameralarla değiştirir. Bu öncü Lexus teknolojisi, özellikle gece ve yağmur yağarken, tüm sürüş koşullarında size daha iyi bir arka görüş sağlar. Kör noktaları azaltan veya tamamen ortadan kaldıran sistem, dönüşlerde veya geri giderken daha geniş ve rahat bir görüş sağlar. Bu öncü teknolojinin kamera kalitesi, hem gündüz hem de gece daha doğal bir görüntü sunacak şekilde geliştirildi.

 • ÖN CAMA YANSIYAN RENKLİ GÖSTERGE EKRANI

  Araç verileri renkli olarak doğrudan ön cama yansıtılır. 260 mm x 97,5 mm ölçülerindeki Ön Cama Yansıyan Renkli Gösterge Ekranı, gözlerinizi yoldan ayırmadan navigasyon komutları, ses ayarları veya güvenlik özellikleri gibi verileri kontrol etmenizi sağlar.

 • 17 HOPARLÖRLÜ MARK LEVINSON® PUREPLAY

  ES'nin üst donanımında sunulan, çığır açan Mark Levinson® PurePlay sisteminin tasarım mimarisi, sürücü ve yolcuları şimdiye kadarki en güçlü, keskin ve saf ses deneyimine kaptırmak için yaratıldı. PurePlay, olağanüstü araç içi performans sağlamak için birden çok teknolojiden yararlanır: hassas sahneleme, birinci sınıf hoparlör tasarımı ve yerleşimi, benzersiz ayar ve basınç azaltma teknolojisi. Toplam yedi adet Unity™ hoparlör, kabin çevresinde omuz hizasına yerleştirilmiştir, bu da akustiği güçlendirir ve arka camın altında büyük bir subwoofer (265 mm) ile birlikte bir ton sinerjisi oluşturur.

12,3" dokunmatik ekrandaki canlı grafikler, "İlgi Çekici Nokta Arama" ve haritalar "Havadan Programlama" teknolojisi kullanılarak güncellenebilir. Daha fazla rahatlık için, sistem ayrıca bir elektronik kullanım kılavuzu içerir.

Kablosuz Apple CarPlay® ve Android Auto® ile ES, telefonunuzdaki uygulamaları​ 12,3 inç multimedya ekranından​ kolayca görüntüleyip erişmenizi sağlar.
ES'Yİ DENEYİMLEYİN

ES İLE KEYİFLİ SÜRÜŞÜN TADINI ÇIKARIN

Lexus test sürüşü ile harika bir deneyim yaşayın. Size uygun bir araç, konum ve zaman seçin, gerisini bize bırakın.

LEXUS SAHİBİ OLMAK

Amacımız, Lexus sahibi olmayı sizin için harika bir deneyime dönüştürmek. Bunun için sizin ve otomobilinizin ihtiyaçlarını karşılayan özel hizmetler sunuyoruz. Bu avantajlardan bazıları:

 • Segmentinin En Geniş Premium Servis Ağı
 • Bireysel Danışman
 • Geri Alım Garantisi    
 • Tır Hizmeti
 
 

ES GALERİSİ

ES'nin lüks, incelikli ve dikkat çekici tasarımlı görünümünü keşfedin. Görseller ve donanımlar Türkiye’de sunulan versiyonlarda farklılık gösterebilir.

DİĞER MODELLER

POST https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/tr/tr