2019 lexus takumi living hero v2

ZANAATKARLIK

TAKUMİ YAŞAM TARZI

Genel olarak bir işte uzman unvanı almak için 10 bin saatlik çalışma yeterli olurken Lexus’un Takumi Ustaları, 60 bin saatlik deneyimle bu mertebeye ulaşıyorlar. 19 Mart'ta yayınlanacak olan bu eşsiz belgesel dört Takumi Ustası'nın hikayesini ve kusursuz olmak için sonu olmayan bir tekrar ile yaptıkları işe olan bağlılıklarını anlatıyor. Yapay zeka kendi yeteneklerimizin ötesine geçtikten sonra, insan dokunuşunun nasıl hayatta kalacağı sorusunu anlatiyor.

KISAYOLLAR YOK

Üstün kaliteye giden sadece tek bir yol var ve bu da detaylara fazlasıyla dikkat etmekten geçiyor. İşçilerinin de bu standarda ulaşmalarını sağlamak için Takumiler aracın üzerindeki hataları ve işaretleri gizlerler. Yol testine çıkmadan teste tabi tutalan sürücülerden,geleceğin Takumilerinin duyularını geliştirdiği odaya kadar, bu filmler neden hiçbir şeyin bir Lexus gibi üretilmediğini gösteriyor.

        2019 lexus takumi living quote background image
        2019 lexus takumi living quote cinemagraph fallback

“Gerilla Testi” uygulaması ya da işçilerin becerilerinin test edilmesi için aracın üzerindeki hata ve işaretlerin gizlenmesi, Lexus'daki ustaların yeteneklerini sürekli test etmeleri ve eğitmeleri için kullanılan yollarından sadece bir tanesidir.

İNSANÜSTÜ

Saatler süren uygulama ve eğitimlerden sonra Lexus Takumi Ustaları neredeyse insanüstü duyulara sahip olurlar. Eğitimsiz bir gözle görülemeyen işaret ve hataları bir bakışta görebilme, motorun doğru çalışıp çalışmadığını dinleyerek anlayabilme ve milmetrik kusurları bir dokunuşta hissedebilme yeteneğine sahip olurlar.