TASARIM

BENZERSİZ TARZ

Tüm Lexus modelleri, L-Finesse - Lexus İnceliği ilkesine bağlıdır. Geleceğe yönelik tasarım ve teknoloji, şık bir tarz ile bir araya geldi.

LEXUS İNCELİĞİ

Bu ilkenin altındaki üç temel değer, aldığımız tüm estetik kararlarında bize ilham verir ve yönlendirir.

 • Kusursuz Öngörü

  Japon misafirperverlik ruhu Omotenashi konseptine sadık kalıyoruz ve sürücülerin ihtiyaç ve isteklerini karşılamanın ötesine geçiyoruz. Sürekli olarak onlara hazırlanıyoruz ve size harika deneyimler sunuyoruz.

  Akıllı Sadelik

  Ürettiğimiz her şeyi kullanmak ve görmek sezgisel bir keyif vermelidir. Sürüş deneyiminde samimi ve yoğun duygular uyandırabilmemiz için tüm aşırı karmaşık öğeler kaldırılmalıdır.

  İlgi Çekici Zarafet

  Tüm araçlarımız görenlerin ilgisini çekmeli ve başlarını döndürmelidir. Ancak aynı zamanda dikkatleri çekmeleri ve bu ilginin korunması da gereklidir. Baktıkça size daha da çekici gelmelidir. Tasarımcılarımızın "görsel yolculuk"lardan bahsetmesi bir tesadüf değildir.

ÖN PANJUR

Silindirik ön panjur tasarımımız, anında ayırt edilebilen bir Lexus tasarım özelliğidir. Gözden kaçıramayacağınız cesur bir ifadedir. Temel görüntüleri korunur, yalnızca zaman içinde ve modele bağlı olarak küçük değişiklikler yapılır.

L TİPİ FARLAR

L şekilli farlarımız, silindirik ön panjurumuz ile uyumludur ve baskın bir duruş sunarlar. Her aracın önünde ve arkasında adımız yansıtılır. Her zaman değişerek gelişen farlar, teknolojik gelişmeler ve tarzdaki gelişimlerden etkilenir.

KARAKTERİSTİK PROFİL

Tüm Lexus'lar çarpıcı bir yan görünüme sahiptir. Gelişmiş aerodinamik özellikleri vurgulamak için profiller basitleştirilmiştir. Derin girintiler de markamızın ilk harfini hatırlatır. Tasarım, işçilik, mühendislik ve performans bir araya gelerek ortak ve net bir amaçta birleşir.