PERFORMANS

F FELSEFESİ

Performansın bir aracın gücünden çok daha fazlasını temsil ettiğine inanıyoruz. Bu saf bir deneyim ile ilgilidir: fiziksel ve duygusal.

PERFORMANS TUTKUSU

Harika deneyimler yaratmak bizim için bir tutkudur. Duyuları harekete geçiren, tutkuları uyandıran, becerileri geliştiren ve sürücüyü aracına ve yola bağlayan deneyimler. Bu bağlılık ve bakış açımıza F Felsefesi adını veriyoruz. Böylece Lexus F modellerini her kullandığınızda sürüş keyfiniz artar.

YARIŞ PİSTLERİNDE DOĞDU

Benzersiz ve heyecan verici sürüş deneyimi sunan araçları nasıl üretebilirsiniz? Bu araçları yarış pistinde tasarlar ve geliştirirsiniz. Araçlarımızı yarış dünyasındaki efsanelerin nabızları hızlandırdığı, rekor kırdığı ve zafer kazandığı yerlerde test ederiz.

    Lexus F Felsefesi 1
 •     Lexus F Felsefesi 2

  YARIŞ PİSTLERİNDE DOĞDU

  FUJI VE NÜRBURGRING YARIŞ PİSTLERİ

  Testlerimizin büyük kısmı Japonya'nın efsanevi Fuji Yüksek Hız Pisti'nde gerçekleştirilir. Dünyanın en zorlu yarış pistlerinden birisidir ve F Felsefesinin "F" harfi buradan gelmektedir.

  Avrupa'daki testler de Almanya'daki ünlü Nürburgring pistinde yapılmaktadır. LFA'nın Nürburgring Edition modeli, bu piste çarpıcı bir şekilde atıfta bulunmaktadır. Sıra dışıdır ve son derece nadir görülen bir modeldir. Sadece 50 adet üretilmiştir.

  Yeni Lexus LC lüks coupé de ilk çıkışını her yıl yapılan 24 saatlik Nürburgring yarışında yapmıştır. Yarıştan önceki Prologue geçişi sırasında tanıtılmıştır.

 •     Lexus F Felsefesi 4

  YARIŞ PİSTLERİNDE DOĞDU

  SÜPERŞARJLI MOTOR MİRASI

  Lexus LFA her açıdan bir süper otomobildir. Yarışlara bağlı olarak gerçekleşen yenilikçi mirasımızı sürdürür ve daha da güçlendirir. Tam anlamıyla ustaca hayata geçirilen iddialı bir vizyon örneğidir. Sınırlarımızı zorlayıcı bir "çılgınlık" hissini yansıtır.

  LFA modelinde otomobil ile sürücü arasında mükemmel bir bağlantı kurma isteğimizin en iyi ifadesini görebilirsiniz. Ancak bu yenilikçi ruh ve özellikleri, F modellerimiz de dahil olmak üzere ürün gamımızdaki diğer modelleri de derinden etkilemektedir. LFA ile başlayan bu dönüşüm, kısa zamanda başka yerlerde de görülmektedir. Tüm Lexus ürün gamında en iyi, en heyecan verici performansı sunma amacındayız. Bunun için F modellerimizi geliştirirken yarış pistlerini bir tür inovasyon laboratuvarı olarak kullanırız.

SAF PERFORMANS

Tüm Lexus ürün gamında en iyi, en heyecan verici performansı sunma amacındayız. Bunun için F modellerimizi geliştirirken yarış pistlerini bir tür inovasyon laboratuvarı olarak kullanırız.