TEKNOLOJİ

HİBRİT MÜHENDİSLİĞİ

Lexus'un öncülük ettiği ve mükemmel hale getirdiği en iyi hibrit teknolojisine tanıklık edin. Hepsi sizin için: yakıt verimliliği, düşük emisyon değerleri, hızlı tepki veren güç, lüks ve sarsıntısız bir sürüş.

HİBRİTTE LİDERLİK

Lexus hibrit teknolojisi, hala dünyada en öndedir. Tam hibrit teknolojisini ilk geliştiren bizdik ve o zamandan beri yaklaşımımızı mükemmel hale getiriyoruz. Birlikte, öncü sistemimizi kullanan bir milyondan fazla sürücü dünya çapında milyonlarca kilometre yol gitti.

    technology hybrid engineering long standing hybrid leadership 01
 •     technology hybrid engineering long standing hybrid leadership 02

  UZUN YILLARDIR HİBRİTTE LİDERİZ

  ÇOK AŞAMALI HİBRİT

  Hibrit sistemlerinin performansını beklentilerin çok ötesine taşımaya devam ediyoruz. Artık Lexus'un çığır açan yeni sistemini siz de kullanabilirsiniz: LC 500h ve LS 500h için Çok Aşamalı Hibrit.

  Mevcut CVT (sürekli değişken şanzıman) sisteminin yanına 4 vitesli bir otomatik şanzıman eklenmiştir. 10 vites konumu simüle edilir ve LC 500'ün benzinli motoru için 10 vites elde edilir. Sürücü bunları dinamik hızlar ile gecikme olmadan, direksiyondaki kumandaları kullanarak değiştirebilir.

  Sonuç? Gelişmiş ve daha sportif bir his. Dinamik, hızlı ve bağlantılı. Bugüne kadar üretilmiş en iyi tepki veren ve yüksek performansa hazır hibrit sistemidir. Gaz pedalına bastığınızda yüksek gücü hissedersiniz. Daha sakin sürüş yaparken de akıllı bir verimlilik ile karşılaşırsınız. Çok Aşamalı Hibrit, geleceğe dair ipuçları vermektedir. Hibrit teknolojisinde öncülük yapmaya devam ederken Lexus ürün gamındaki diğer modelleri de etkileyecektir.

 •     technology hybrid engineering long standing hybrid leadership 03

  HİBRİTTE UZUN SÜRELİ LİDERLİK

  SÜRÜŞ MODU SEÇİMİ

  Lexus hibrit sistemleri sürüş koşullarınızı takip eder ve güç kaynaklarının kullanımını kesintisiz bir şekilde kontrol eder. Sizin için en uygun seçimi yapar. Ancak isterseniz sürüş şeklinizi siz de kontrol edebilirsiniz. Elektrikle, benzinle veya ikisini birlikte kullanabilirsiniz.

  İlk hareketten hızlanmaya, yolculuğun ortasına ve yavaşlamaya kadar tüm aşamalarda kararları siz verebilirsiniz. Yolculuğun tamamında veya yalnızca bir kısmında. Siz ve aracınız birlikte daha düşük emisyon üretir ve performansı artırırsınız.

  Normal mod sayesinde yakıt verimliliği ile motor performansı arasında en iyi dengeyi elde edebilirsiniz. Spor modu daha fazla direksiyon hissi ve daha hızlı ve daha dinamik gaz pedalı tepkisi verir. ECO modu ise gaz kelebeği, motor gücü ve klima ayarlarını kontrol ederek yakıt verimliliğini artırır.