1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Concept cars
  3. LF-SA
Ne aramıştınız?
KONSEPT ARAÇLAR

LF-SA ULTRA KOMPAKT KONSEPT

LF-SA KONSEPTİ


Avrupa'daki tasarım stüdyomuzdan ultra kompakt ve şehir içi kullanımı için 2+2 kişilik bir konsept araç geliştirmelerini istedik. Sonuçta hem haftasonu maceralarının, hem de günlük şehir içi sürüşün ruhunu yansıtan, sürücü odaklı bir tasarım sundular. SA, Small Adventurer (Küçük Maceracı) anlamına gelir. 

LF-SA Konsept araç, L-Finesse tasarım felsefesinin cesur bir yorumudur ve hiçbir zaman üstün sürüş keyfinden ödün vermez. 

LF-SA Konsept araç, Lexus kullanıcılarının direksiyon başına geçip kendi kendilerine kullanmanın"lüksünü" yaşayabilecekleri, ancak aynı zamanda en üst seviye araç içi bağlantı imkanları, bilgi, eğlence ve güvenlik özelliklerinden yararlanabilecekleri bir geleceği sunmaktadır.

 

ÇEKİCİ, KOMPAKT TARZ

Güçlü, estetik ve kendinden emin tarzına rağmen, Lexus tasarımcıları LF-SA'yı inanılmaz derecede kompakt tasarlamayı başarmıştır. Araca tüm gerçek şehir araçlarında olması gereken manevra kabiliyeti ve kıvraklığı katmışlardır.

GELECEĞE YÖNELİK TASARIM

İçbükey ve dışbükey kaporta yüzeyleri arasındaki kontrast, tekerlek davlumbazlarının üzerindeki güçlü alt girintiler ile vurgulanmaktadır. Bu da tasarıma benzersiz oranlar katar ve güçlü bir dinamizm ve ileriye doğru hareket hissi sağlar.

RENKLİ MACERALAR

Macera ruhu konsept aracın renk düzeninde de görülmektedir. Parıldayan gümüş renkli dış yüzeyler uzayın keşfedilmesine atıfta bulunur, iç mekan ise güneş tutulmalarının çarpıcı görüntüsünden ilham almaktadır.

LF-SA'NIN İÇİNE GİRİN

LF-SA, kompakt boyutlarına rağmen şaşırtıcı genişlikte bir iç mekana sahiptir. Akıcı hatları ile ön göğüs paneli, direksiyonun benzersiz hareketi ve pedallar, samimi hafiflik ve ferahlık hissini vurgular.

SÜRÜCÜ ODAKLI TASARIM

Şehir kullanımındaki araçların genel oturma düzenine uygun olarak, 2+2 şeklindeki kabin yerleşimi açıkça sürücüye öncelik tanımaktadır. Sürücü koltuğu sabittir ve direksiyon ile pedallar ayarlanabilir. Bu da aracı sürücüye doğru getirir.

KEŞFEDİLECEK BİR MEKAN

Ön yolcu koltuğu arka koltuklara erişim sağlamak için kaydırılabilir. İç mekan tasarımında kabin içinde iki adet farkedilebilen ve üst üste binen elips şeklinde bölge oluşturmak için her türlü boşluklar, malzemeler ve alanlar kullanılmıştır.

 

KESİNTİSİZ VE SEZGİSEL

Çarpıcı LF-SA'nin bilgi ve eğlence sisteminde, son derece net gösterge paneline kesintisiz bir şekilde entegre edilmiş olan hologram tarzı ekran bulunmaktadır. Ayrıca geniş açılı bir üst ekran ve orta konsolda touchpad vardır.

GALERİ