bluetooth 1920x1080 hero banner

ARAÇ SAHİPLERİ

BLUETOOTH®

Araç içi Bluetooth® teknolojisini kullanarak sürüş deneyiminizi kolayca geliştirin. Lexus'unuza telefonunuzu bağlayarak tüm yolculukların daha iyi geçmesini sağlayın.

    2017 lexus care bluetooth compatibility

ELLER SERBEST

TELEFONUNUZU BLUETOOTH® ÜZERİNDEN BAĞLAYIN

Bir cihazı eşleştirerek ellerinizi kullanmadan telefon görüşmesi yapabilir ve telefonunuzun birçok özelliğini kullanabilirsiniz. Siz yoldayken hayat devam eder.

ARACINIZIN BLUETOOTH UYUMLULUĞUNU KONTROL EDİN

Aşağıdaki Bluetooth kontrol uygulamasını kullanarak aracınızın Bluetooth özelliklerini öğrenebilirsiniz.

BLUETOOTH İLE İLGİLİ SORULARINIZI YANITLIYORUZ

Bluetooth teknolojisi hakkında herhangi bir sorunuz varsa lütfen aşağıdaki Sık Sorulan Sorular bölümlerimizi inceleyin veya Lexus Showroomlarına başvurun.

 • BLUETOOTH TEKNOLOJİSİ NEDİR VE NASIL ÇALIŞIR?

  Bluetooth, kısa mesafelerde kablosuz veri aktarımı için geliştirilmiş bir teknolojidir. Verileri kısa menzilli bir ağ üzerinden aktarmak için belirli bir radyo frekansını kullanır. Bluetooth bağlantısı ile verileri güvenli bir şekilde aktarabilirsiniz ve bu teknolojiyi cep telefonlarından dijital kameralara kadar birçok cihazda bulabilirsiniz.

 • ARACIMDA NASIL BLUETOOTH BAĞLANTISI KURABİLİRİM?

  1. Mobil cihazınızda Bluetooth'u etkinleştirerek başlayın.

  2. Lexus'unuzdayken ayağınızı pedallardan çekin ve vites kolunu "Park" konumuna getirin. "POWER" (motor çalıştırma) düğmesine bir kez basarak müzik ve multimedya sistemini açın.

  3. Sistem çalışırken orta konsoldaki "MENU" düğmesine basarak menü ekranını açın.

  4. Dokunmatik Kumandayı kullanarak "AYARLAR" > "BLUETOOTH" > "CİHAZ EKLE" başlıklarını seçin ve listeden cihazınızı seçin.

  5. Cihazınızın ekranındaki talimatları izleyerek kayıt işlemini tamamlayın. Telefonunuzun kimliğini doğrulamak için bir şifre girmeniz istenebilir veya telefon otomatik olarak bağlanabilir.

  6. Cihazınız kaydedildiğinde "BLUETOOTH" ayar menüsüne dönün ve cihazı telefon, müzik çalar veya her ikisi olarak kaydetmeyi seçin.

  7. Cihazınızı Lexus NX ile eşleştirdiğinizde, cihaz araç tarafından otomatik olarak algılanacaktır. Bağlantıyı kurmak için cihazınızdan Bluetooth'u açmanız yeterlidir.

  8. Akıllı telefon bağlıyken kolay ve güvenli bir şekilde arama yapabilirsiniz. Ayrıca araçtaki multimedya sisteminin "SES" menüsüne girerek telefon veya tabletten müzik çalabilirsiniz.

 • HALA SORUN YAŞIYORUM. LEXUS'UMUN BLUETOOTH BAĞLANTISINDAKİ SORUNLARI NASIL GİDEREBİLİRİM?

  Hala sorun yaşıyorsanız, Lexus showroomlarından daha fazla destek istemeden önce aşağıdaki bilgileri inceleyin.

  1. Telefonunuzun yukarıdaki yöntemi kullanarak Lexus Bluetooth sistemi ile uyumlu olduğunu kontrol edin.

  2. Telefon veya aracın başka bir cihazı algılamadığını kontrol edin. Aracınızın her ikisini de güvenli cihaz olarak tanıdığından emin olmak için "Ayarlar", "Bluetooth" ve "Telefon ekle" başlıklarını seçin.

  3. Her iki cihazı da tanıyamıyorsa cihazlardan birini geçici olarak kaldırın.