tyres hero

LEXUS SAHİPLERİ

LASTİKLER

Lexus, siz ve yolcularınıza en yüksek seviyede performans ve koruma sağlamak için sürüş koşullarınıza en uygun lastikleri sunmaktadır. Yalnızca Lexus'unuz için tasarlanmış olan orijinal Lexus lastiklerini seçmenizi tavsiye ederiz.

    tyres maximum performance

YOLDA MAKSİMUM PERFORMANS

Siz ve yolcularınızın yolda güvenle ilerleyebilmesi için lastiklerinizin iyi durumda olması büyük önem taşır. Lastiklerinizin durumu, aracınızın ıslak yol koşullarında durma mesafesini de etkileyebilir.

Lastik seçerken dikkat edilecek çok sayıda etken vardır: Yol tutuşu, ıslak ve kuru yüzeylerde tutuş, yüksek hızda denge, sürüş konforu, gürültü seviyeleri, yoldan alınan tepki ve yakıt tasarrufu. Ancak kesinlikle emin olabileceğiniz bir şey vardır: Lexus'tan lastik aldığınızda özellikle Lexus'unuz için tasarlanmış bir lastik seçmiş olursunuz.

Lastiklerinizin durumu kötüleştiğinde, sürüş deneyiminiz de olumsuz etkilenir. Aşınmanın artması, ıslak yollarda aracınızın durma mesafesini etkiler ve sizin ve yolcularınızın güvenliğini tehlikeye atar. Ancak doğru lastikleri kullandığınızda etkili yön değiştirme, frenleme ve motor gücünü aktarmak için gerekli olan yol tutuş seviyelerine ulaşabilirsiniz.

LEXUS KIŞ LASTİKLERİ

 •     2020 lexus winter tyres

  LEXUS KIŞ LASTİKLERİ

  Kış lastiği takmak, hava koşullarına karşı hazırlıklı olmanızı sağlar. Kış lastikleri, düşük sıcaklıklarda sıkılığını koruyan bir bileşikten üretilmiştir. Su ve çamuru uzaklaştırmak için derin diş izleri vardır. Dururken, harekete geçerken ve viraj alırken yol tutuşunu artıran çok sayıda küçük kanalları vardır ve bu kanallar aracınızın durma mesafesini büyük oranda kısaltır.

  Bu özellikler sayesinde kış lastikleri ıslak, karlı veya buzlu yollarda çok çeşitli kış koşullarına uyum sağlayabilir.

 • KIŞ LASTİKLERİNİN DURMA MESAFESİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

  Karlı Yollar
  Kış Tipi Lastikler durma mesafesini 8 m kısalttı. Karlı yollarda 50 km/sa hızdan durana kadar frenleme.
      Snowy Roads Graph Picture
  Buzlu Yollar
  Kış Tipi Lastikler durma mesafesini 11 m kısalttı. Karlı yollarda 30 km/sa hızdan durana kadar frenleme.
      Icy Roads Desktop
  Lütfen yukarıdaki şekillerin ölçekli çizilmediğini unutmayın. Fren testleri, İngiliz Lastik Üreticileri Derneği ve Tyresafe tarafından bağımsız olarak gerçekleştirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen www.tyresafe.org adresini ziyaret edin.
    tyres maintenence

LASTİK BAKIMI

Lastik bakımınızı önceden yaptırmak hem güvenliğinizi artırır, hem de ileride pahalı onarımlar yaptırmak zorunda kalmanızı önler. İyi durumdaki lastikler, en iyi yakıt tasarrufunu sağladıkları için aynı zamanda en ekonomik lastiklerdir.

Lastik aşınma belirtilerini fark ederek ve önlem alarak uzun frenleme mesafeleri, su üzerinde kızaklama ve lastik patlaması gibi durumlardan kaçınabilirsiniz. Sık görülen belirtilerden bazıları düşük lastik basıncı, dişlerin aşınması, direksiyonda titreşim, sıradışı gürültüler, aracın sağa veya sola çekmesi ıslak yollarda yol tutuşunun kötü olmasıdır.

Bu belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, size en yakın Lexus servisini ziyaret ederek lastiklerinizi kontrol ettirin. Lexus, lastikler ile ilgili sorunları önlemek için lastik basıncınızı düzenli olarak kontrol etmenizi, hiçbir zaman diş derinliğinizi yasal sınır olan 1,6 mm altına düşürmemenizi ve lastiklerinizde düzenli olarak kesik, aşınma veya saplanmış cisimler olup olmadığını kontrol etmenizi önerir.

    Tyres Performance M8 1920x1080new

LEXUS LASTİK BAKIMI

LEXUS LASTİK BAKIMI

Uzmanlarımız sayesinde en kısa zamanda tekrar yola dönebilirsiniz. Bu nedenle, orijinal Lexus lastikleriniz ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız içinizin rahat olması için yakınınızdaki herhangi bir Lexus servisini ziyaret edin. Uzmanlarımız lastik ile ilgili sorununuzu teşhis ederek onarım veya değişim yapabilir.