lf fc hero desktop

LF-FC

HİDROJEN YAKIT HÜCRELİ LEXUS

Yeni nesil LF-FC lüks konsept aracımız 2015 Tokyo Otomobil Fuarı‘nda çok büyük ilgi gördü. Gerçek anlamda çağın ötesinde ve yeni olan lüks araç tanıtılmış oldu.

 • LF-FC KONSEPTİ

  Geleceğe açılan heyecan verici bir penceredir. İlk yakıt hücreli konsept LF-FC, çarpıcı ve aynı zamanda kendiliğinden müthiş zarafet saçan 4 kapılı bir coupe'dir. Çığır açan bir dört çeker sisteminden güç almaktadır. LF-FC yalnızca tasarım amaçlı bir çalışma değildir, beklentilerinizi yeniden şekillendirmek için tasarlanmıştır.

    lexus lf fc quoteblock bg
    lexus lf fc quoteblock fg

LF-FC, ÇOK DA UZAK BİR GELECEKTE OLMAYAN İLERİYE DÖNÜK LÜKS VE İLERİ TEKNOLOJİ VİZYONUMUZU İFADE ETMEKTEDİR

Tokuo Fukuichi, Lexus International Başkanı

L-FINESSE FELSEFESİ

LF-FC'nin dış çizgileri, L-Finesse tasarım felsefesini, kesintisiz sadelik ve zarafetini yansıtmaktadır. Yeni mesh tasarımlı Lexus a özgü ön pancur baskın bir şekilde görülür. Serbest tasarımlı L şeklinde gündüz sürüş farları (DRL) ise aracın akıcı hatlarını vurgular.

 •     lexus lf fc section02 01

  ÇARPICI SADELİK

  Yeni etkileyici üç uzatılmış çizgi şeklindeki arka stop lambası grubu ile bu temayı LF-FC'nin her yerinde bulabilirsiniz. Bu benzersiz konsept aracın profilini tam olarak gördüğünüzde, radikal tarzını takdir etmeye başlayacaksınız. Ancak bu durumda LF-FC'nin gerçek karakteri ortaya çıkar.

 •     lexus lf fc section02 02

  ÇAĞIN ÖTESİNDE TASARIM

  Önden arkaya doğru akıcı tavan çizgisiyle LF-FC, düz yollarda adeta süzülürken daha zorlayıcı, virajlı yollarda da son derece keyiflidir. Sportif 21 inç alüminyum jantlar, zaten dinamik tarza sahip olan araca daha fazla ihtişam katmaktadır.

LF-FC'NİN İÇİNE GİRİN

Sezgisel teknoloji ve lüks içeren futuristik bir dünyaya adım atın. Koltuğunuza oturduğunuzda, orta konsolun üzerinde duran bir hologram tarafından karşılanırsınız. Dokunmadan sadece basit el hareketleri ile LF-FC'nin kendi kendine sürüş sistemini, bilgi ve eğlence sistemini ve klimasını kontrol edebilirsiniz.

    lexus lf fc section03 00
 • SİZİ ÇEVRELEYEN LÜKS

  Aracın içi iki bölümlü olacak şekilde tasarlanmıştır. Üst yarısı ferahlık hissi vererek sürücünün sıkılmadan yola odaklanabilmesini sağlar. Göz seviyesinden görülebilen anilin deri ön koltuklar, kapılar ve göğüs paneli ile kesintisiz bir bütün olarak serbest hareket ediyor gibi görünür.

 •     lexus lf fc section03 01

  YAKIT HÜCRELİ GÜÇ AKTARIM SİSTEMİ

  Hidrojen yakıt hücresi sistemi, ön ve arka tekerlekler arasında son derece hassas tork dağılımını yapacak şekilde bu dört çeker konsepte gücü aktarır. LC- FC'de uygun ağırlık dağılımı için yakıt hücresi grubu aracın arkasında, kontrol ünitesi önde ve hidrojen yakıt depoları T şeklinde stratejik olarak yerleştirilmiştir.

 • HAYALLERİ SÜSLEYEN TEKNOLOJİ

  Trafikte gelişmiş tanıma, tahmin etme ve karar verme fonksiyonları ile otomatk sürüş teknolojileri güvenli ve verimli sürüş deneyimi sağlamaktadır. Biz, hiçbir trafik kazasının olmadığı bir dünya kurma yolunda ilerliyoruz.

 • lexus lf fc section03 03