lf sa hero desktop

LF-SA

ULTRA KOMPAKT KONSEPT

2015 Cenevre Otomobil Fuarı'nda ilk kez dünyaya tanıtılan bu maceracı konsept, keşfedilmemiş alanlara doğru adım attı.

 • LF-SA KONSEPTİ

  Avrupa'daki tasarım stüdyomuzu, ultra kompakt ve şehir içi kullanımı için 2+2 kişilik bir konsept araç geliştirmesi için zorladık. Sonuçta hem haftasonu maceralarının, hem de günlük şehir içi sürüşün ruhunu yansıtan, sürücü odaklı bir tasarım sundular. SA, Small Adventurer (Küçük Maceracı) anlamına gelir. 

  LF-SA Konsept araç, L-Finesse tasarım felsefesinin cesur bir yorumudur ve hiçbir zaman üstün sürüş keyfinden ödün vermez. 

  LF-SA Konsept araç, Lexus kullanıcılarının direksiyon başına geçip kendi kendilerine kullanmanın"lüksünü" yaşayabilecekleri, ancak aynı zamanda en üst seviye araç içi bağlantı imkanları, bilgi, eğlence ve güvenlik özelliklerinden yararlanabilecekleri bir geleceği sunmaktadır.

      lexus LF SA section01 fullBleed

ÇEKİCİ, KOMPAKT TARZ

Güçlü, estetik ve kendinden emin tarzına rağmen, Lexus tasarımcıları LF-SA'yı inanılmaz derecede kompakt tasarlamayı başarmıştır. Araca tüm gerçek şehir araçlarında olması gereken manevra kabiliyeti ve kıvraklığı katmışlardır.

 • GELECEĞE YÖNELİK TASARIM

  İçbükey ve dışbükey kaporta yüzeyleri arasındaki kontrast, tekerlek davlumbazlarının üzerindeki güçlü alt girintiler ile vurgulanmaktadır. Bu da tasarıma benzersiz oranlar katar ve güçlü bir dinamizm ve ileriye doğru hareket hissi sağlar.

 •     lexus LF SA section02 02

  RENKLİ MACERALAR

  Macera ruhu konsept aracın renk düzeninde de görülmektedir. Parıldayan gümüş renkli dış yüzeyler uzayın keşfedilmesine atıfta bulunur, iç mekan ise güneş tutulmalarının çarpıcı görüntüsünden ilham almaktadır.

LF-SA'NIN İÇİNE GİRİN

LF-SA, kompakt boyutlarına rağmen şaşırtıcı genişlikte bir iç mekana sahiptir. Akıcı hatları ile ön göğüs paneli, direksiyonun benzersiz hareketi ve pedallar, samimi hafiflik ve ferahlık hissini vurgular.

    lexus LF SA section03 00
 • lexus LF SA section03 01

  SÜRÜCÜ ODAKLI TASARIM

  Şehir kullanımındaki araçların genel oturma düzenine uygun olarak, 2+2 şeklindeki kabin yerleşimi açıkça sürücüye öncelik tanımaktadır. Sürücü koltuğu sabittir ve direksiyon ile pedallar ayarlanabilir. Bu da aracı sürücüye doğru getirir.

 •     lexus LF SA section03 02

  KEŞFEDİLECEK BİR MEKAN

  Ön yolcu koltuğu arka koltuklara erişim sağlamak için kaydırılabilir. İç mekan tasarımında kabin içinde iki adet farkedilebilen ve üst üste binen elips şeklinde bölge oluşturmak için her türlü boşluklar, malzemeler ve alanlar kullanılmıştır.

 • KESİNTİSİZ VE SEZGİSEL

  Çarpıcı LF-SA'nin bilgi ve eğlence sisteminde, son derece net gösterge paneline kesintisiz bir şekilde entegre edilmiş olan hologram tarzı ekran bulunmaktadır. Ayrıca geniş açılı bir üst ekran ve orta konsolda touchpad vardır.

 •     lexus LF SA section03 04