Seramik kaplama ne işe yarar?

Mükemmel bir otomobil yüzeyi hayal ediyorsanız ve aracınızın üzerinde çizik görmek sizi rahatsız ediyorsa seramik kaplama yaptırmak aradığınız kusursuz görünüm ve korumayı sağlayacaktır. Profesyonel bir kaplama uygulaması, otomobilinizi çevresel faktörlerden ve aşınmadan korur. Aracınızın yüzeyini olabilecek hasarlardan korumanın yanı sıra oluşan hasarları, boyadaki oksitlenmeleri, renk farklılığı yaratan hareleri gidermek için de seramik kaplama uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda çamurun, tozun, yağmur sonrası oluşan lekelerin yüzeyde tutunmasını da engeller ve otomobilinizin rutin temizliğinde çok daha iyi sonuçlar almanızı sağlar.

Seramik kaplama nasıl bir koruma sağlar?

Seramik kaplama, araç yüzeyindeki gözeneklere nüfuz eden bir bileşendir. Uygulandığında artık otomobilin sabit bir katmanı haline gelir ve uzun ömürlü bir koruma sağlar. Otomobilinizi kullandığınız süre boyunca, yüzeyin maruz kaldığı renk kayıplarını, reçine ve böcek kalıntılarının bırakacağı izlerin yarattığı zararları önler. Seramik kaplama uygulaması yaptırdıktan sonra başka bir işlem ya da bakım yaptırmanız gerekmez. Mükemmel görünüm, kalıcı parlaklık ve araç temizliğinde kolaylık sağlayan bu uygulama, otomobilinizi uzun yıllar aynı keyifle kullanmanızı sağlar.
 • ELEKTRİKLİ ARABALAR HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

  Sınırları zorlayan bir teknoloji, insan hayatına dokunduğu gibi doğa dostu bir duyarlılığa da sahip olabilir mi? Otomotiv dünyası bu sorunun yanıtını, mükemmeli, sessizliği, gücü ve konforu bir arada düşleyen otomobil sürücüleri için veriyor. Aslında tarihi 1800’lü yıllara dayanan ve yapılan çalışmalarla 2000’li yıllarda kusursuzluğu yakalayan elektrikli arabalar, işte tam da bu arayışın ürünü olarak sürücüleri yepyeni bir yolculuk deneyimine hazırlıyor. Sürüş konforu, estetik, kullanım kolaylığı ve sıfır karbon ayak izi değerleriyle elektrikli arabalar, her bir kilometrede geleceğe yaklaşıyor. Zaman içinde diğer motor türlerinin yerini tamamen elektrikli arabaların alacağı düşüncesi ise sürücülerin aklına tek bir soruyu getiriyor: Elektrikli bir araba ile yaşam nasıl olur?

  Elektrikli arabalar nasıl çalışır?

  İçten yanmalı motorlardan farklı olarak elektrikli otomobillerde yakıt deposu yerine batarya ve pil setleri bulunur. 60 volt enerji ile çalışan elektrikli motora gereken güç, işte bu batarya ile sağlanır. Herhangi bir elektrik kaynağından şarj edilebilen batarya, aynı zamanda fren sırasında da motorun ihtiyaç duyduğu enerjiyi depolar. Böylece güç, benzin ya da dizel bir yakıtın yanması ile değil, bataryalarda depolanan elektrik enerjisinin motoru beslemesiyle elde edilir. Çevre dostu elektrikli arabalarda elbette egzoz da bulunmuyor. Gürültü kirliliği, yüksek karbon salınımı ve devir saati kavramı… Elektrikli arabaların çalışma prensipleri artık tüm bu kavramları dönüştürüyor, yeniliyor.

  Elektrikli arabalar nasıl şarj olur?

  Otomobilinizi evinizdeki bir prizi kullanarak şarj etmeye ne dersiniz? Elektrikli arabalarda bu mümkün. Bu otomobiller farklı yöntemlerle şarj edilebiliyor. Alternatif akım beslemesi kullanılarak yapılan şarj yönteminde, ev tipi bir priz ile otomobilinizi şarj edebilirsiniz. Diğer şarj türlerine göre daha yavaş olsa da bu yöntemle yüksek kaliteli bir batarya, yaklaşık bir gecede tam doluluk oranına ulaşıyor. Ev dışındaki şarj istasyonları ise bu süreyi daha da kısaltıyor. Karma akım ve doğru akım sistemini kullanan bu istasyonlarda hızlı şarj için doğru akım yani DC şarj akımı ünitesini tercih edebilirsiniz. Günümüzde batarya setleri, kullanım sürelerini artıracak AR-GE çalışmaları ile sürekli geliştiriliyor. Gelecekte ise sürücüleri kablosuz şarj sistemleri bekliyor.
 • 
 

 
  Lexus Hybrid Hybrid Range