1. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR
  2. Self-Charging Hybrid
  3. Benefits
Ne aramıştınız?
KENDİ KENDİNİ ŞARJ EDEN HYBRID

HİBRİT AVANTAJLARI

Lexus Kendi Kendini Şarj Eden Hybrid teknolojisi, doğada daha hafif bir ayak izi bırakır. Üstün yakıt verimliliği ve azaltılmış emisyonlarla Lexus Hybrid’in avantajlarını keşfedin.

ÇEVRECİ

Kendi Kendini Şarj Eden Hibrit teknolojimiz çevre dostudur ve zararlı gaz emisyonlarını 2014 Euro 6 Dizel Standardı'nın onda birine düşürür.

AB’deki birçok büyük şehir, AB’nin iklim açısından nötr olma misyonunun bir parçası olarak Düşük Emisyon Bölgeleri’ni tanıtmıştır.

Yüksek emisyonlu araçların bölgeye girmesi engellenmekte veya ücretlendirilmektedir. Kendi Kendini Şarj Eden Lexus Hybrid gibi düşük emisyonlu araçlar ücretsiz girebilir.

DÜŞÜK MALİYET

Kendi Kendini Şarj Eden Hibrit araçları eşdeğer bir dizel araca göre satın almak, sahiplenmek veya kullanmak daha az maliyetlidir.

Düşük Bakım Maliyetleri

Hibrid sistemde debriyaj, triger kayışı, marş motoru, alternatör gibi parçalar bulunmadığından uzun vadede önemli bakım tasarrufu sağlar.

Ayrıca, Lexus Hybrid'ler daha az aşındığı için yedek parça maliyetlerini önemli ölçüde azaltır, bu da daha fazla tasarruf sağlar.

Her yıl yapılan Hibrit Sistem Kontrolü, Lexus Hybrid’inizden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmanın en iyi yoludur. Hibrit Sistem Kontrolü'nü tüm Lexus servislerinde yaptırabilirsiniz.

 

KULLANIM KOLAYLIĞI

Kendi Kendini Şarj Eden Lexus Hybrid'de fiş yok. Dizel yok. Taviz vermek yok. Lexus Hybrid'inizi bir prize asla bağlamak zorunda kalmayacaksınız; o her zaman sizi gitmeniz gerektiği kadar uzağa götürmeye hazırdır.

GÜVENLİ & KONFORLU

Tüm Kendi Kendini Şarj Eden Lexus Hybrid modellerinde otomatik şanzıman bulunuyor ve bu sayede sürüşleri daha kolay ve sorunsuz hale geliyor. Ayrıca, hepsi 5 Yıldızlı Euro NCAP güvenlik derecesine sahiptir ve 5 yıl garantilidir.