Oil Change hero

EN İYİ PERFORMANS

MOTOR YAĞI DEĞİŞİMİ

Yağ değişimi, Lexus'unuzun sorunsuz çalışmaya devam etmesi açısından çok önemlidir. Lexus teknisyenleri, Lexus'unuzda en uygun motor performansı ve yakıt tasarrufunu elde etmek için doğru yağı seçecektir.

ARACINIZIN MOTOR YAĞINI DEĞİŞTİRME

Motor yağı değişimi tüm Lexus bakım işlemlerinin standart bir bölümü olsa da, aracınızın motor yağının ne sıklıkta değiştirileceğini belirleyen yaptığınız kilometredir. Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olursa size özel tavsiyeler için istediğiniz Lexus servisine başvurabilirsiniz.

    2018 lexus ownership key features

YAĞIMI NEDEN DEĞİŞTİRMELİYİM?

Yağ değişimi, aracınızın motorundaki eski yağı tahliye edip yerine yeni motor yağı koymak anlamına gelir. Bu işlem, sürtünme kaynaklı ısıyı ve sonradan korozyon oluşumunu engelleyerek motor parçalarınızı ömrünü uzatmak açısından çok önemlidir. Ayrıca yağ filtrenizin büyük ve zarar verici parçacıkların motora girmesini engellemesine yardımcı olacaktır.

YAĞIMI NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM?

Yağ değişiminizi doğru şekilde yapmak ve Lexus'unuzun zarar görmesini engellemek için lütfen en yakın servise başvurarak randevu alın ve yağ değişimini eğitimli uzmanlarımıza yaptırın.

 • MOTOR YAĞIMI NE SIKLIKTA DEĞİŞTİRMELİYİM?

  0W20 sentetik yağ kullanılması gereken Lexus araçlarda, 10.000 km/12 ayda bir yağ değişimi olabileceğine karar verilmiştir. Ancak aracınızın motor yağı seviyesini düzenli olarak kontrol etmeniz ve gerekirse eklemeniz gereklidir.

  5W20 veya 5W30 mineral yağın tavsiye edildiği, ancak 0W20 sentetik yağ kullanımına izin verilen motorlarda, 0W20 kullanılırsa 5.000 km/6 aylık (hangisi önce gelirse) yağ değişim aralıklarına devam edilecektir.

  Aracın çalışma koşulları şu "Özel Çalışma Koşulları" kriterlerini karşılıyorsa, kullanılan yağ tipinden bağımsız olarak motor yağı 5.000 km'lik aralıklar ile değiştirilmelidir: arazide sürüş, asfaltsız yolda sürüş, römork çekme, 0ºC sıcaklık altında sürekli kısa yolculuklar veya çok uzun süre rölantide çalışma.

 • ARACIMDA HANGİ MOTOR YAĞINI KULLANMALIYIM?

  Kullanmanız gereken motor yağı, aracınızdaki motor tipine bağlı olarak değişir. Motor yağını değiştirirken doğru yağı kullandığınızdan emin olmanız için, bölgenizdeki servise başvurarak randevu almanızı ve yağ değişimini eğitimli uzmanlarımıza yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 • YAĞ FİLTREMİ NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM?

  Lexus servislerimizde çok yüksek seviyede özen gösterilen servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Uzman Lexus teknisyenleri, özellikle Lexus'unuz için tasarlanmış özel ekipman ve aletlere sahiptir ve motor yağınız her değiştirildiğinde yağ filtrenizi de değiştirecektir.