1. LEXUS'U KEŞFET
  2. Lexus Life Style
Ne aramıştınız?
LEXUS'U KEŞFEDİN

LEXUS LIFESTYLE

SAFFET EMRE TONGUÇ

Çeşme Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Çeşme’yi keşfetmeye ne dersiniz? Günümüzün bu popüler sayfiyesi İyon Birliği’nin 12 şehrinden biriymiş.
Dilara Koçak

Balkabağı Faydaları & Balkabağı Tarifleri

Sıcacık rengiyle içinizi ısıtan bal kabağını sofralarınıza eklemeye ne dersiniz? Kış kabağı olarak da bilinen bal kabağı A vitamini öncüsü olan beta karotenin en iyi kaynaklarından biridir. Sadece 100 gramı bile günlük A vitamini ihtiyacınızın tamamından fazlasını karşılayabilir.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Maldivler Gezi Rehberi ve Otel Tavsiyeleri

En göz kamaştıran mavi, palmiyeler, gökyüzünde tembelce dolaşan bulutlar. Resimlerde gördüğünüz ve hayalinizde yaşattığınız her şey ve daha fazlası var Maldivler’de. Gerçekten rüya gibi o yüzden balayı için en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Avrupa’yı Noel Pazarlarının Coşkusu Sardı

Aralık ayının gelişi, Avrupa’daki Noel pazarlarının ışıltısının başlaması demek. Geleneksel el sanatlarından yerel lezzetlere, tasarım ürünlerden kült yılbaşı süslerine kadar ne ararsanız bulabilirsiniz. Noel pazarları sadece alışveriş buluşması değil; Avrupa’nın görkemli mimarisiyle birleşen masalsı bir yolculuk…
SAFFET EMRE TONGUÇ

Adatepe Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Kaz Dağları ve Edremit Körfezi manzarasına hâkim bir konumda bulunan Adatepe, SİT alanı içinde bulunduğundan Türkiye’nin en iyi korunmuş köylerinden biri. Göz kirliliğine sebep olur diye binalarda klima ünitesine bile izin verilmiyor. Burası adeta kurtarılmış bir bölge, çoğu Rumlardan kalan 550 evin büyük bir kısmı restore edilmiş.
SAFFET EMRE TONGUÇ

St.Martin Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Nereden baksanız küçücük bir ada ama üzerinde iki ülke var. Hollandalılar yönettikleri kısma Saint Maarten, Fransızlar ise kendi taraflarına Saint Martin diyor. Kullanılan lisanın Flemenkçe ve Fransızca olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Cayman Adaları Gezi & Seyahat Rehberi

Bu hafta korsanlarıyla meşhur cennet köşelerden birindeyiz. Binlerce adanın bir arada olduğu; mercanların, resiflerin, turkuaz denizlerin, sıcak, neşeli halkların ve olduğu kadarıyla mutlu olmayı bilenlerin diyarındayız, yani Karayipler’deyiz.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Sürprizlerle Dolu Şehirler

Beklentimi yüksek tutmadan gittiğim ama sürprizleriyle beni şaşırtan kentleri seviyorum. Bu listeye en son Bologna’yı ekledim. İtiraf ediyorum uzaktan izlenimim klasik bir Ortaçağ kenti olduğu yönündeydi ama yanılmışım.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Capri Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Zaman çizgisinde 2000 yıl geriye gidin… İmparator Sezar Augustus bu adaya ayak basmış ve öylesine etkilenmiş ki adeta aşık olmuş. Tarih tekerrür etmiş, bu kez İmparator Tiberius hayran kalmış Capri’ye, adaya taşınıp yaşamının sonuna dek burada yaşamış. Bunları düşününce, tarihi adanın “cennet bahçesi” anlamına gelen ismini boşuna almadığını düşünmemek elde değil.
DİLARA KOÇAK

3 Kış Meyvesiyle 3 Tarif Önerisi

Günde kişisel ihtiyaçlara göre değişmekle beraber en az 2-3 porsiyon meyve tüketimi çok önemli. Farklı besin ögesi, vitamin ve mineral alımı için de farklı meyveleri tüketerek rengarenk beslenmek gerektiğini hepimiz biliyoruz. Ben de sizlerle en sevilen 3 kış meyvelerinden olan elma, armut ve nar ile farklı tarifler paylaşmak istedim…
DİLARA KOÇAK

Egzersizi İhlal Etmeyin! Egzersizin Önemi

Günde kişisel ihtiyaçlara göre değişmekle beraber en az 2-3 porsiyon meyve tüketimi çok önemli. Farklı besin ögesi, vitamin ve mineral alımı için de farklı meyveleri tüketerek rengarenk beslenmek gerektiğini hepimiz biliyoruz. Ben de sizlerle en sevilen 3 kış meyvelerinden olan elma, armut ve nar ile farklı tarifler paylaşmak istedim…
DİLARA KOÇAK

Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlenir?

Soğuyan havalarla beraber en popüler konulardan biri haline geldi bağışıklık sistemi… Danışanlarımdan ve sosyal medya takipçilerimden bağışıklık sistemini güçlendirmek için bir çok farklı uygulama yaptıklarını duyuyorum. Bu konuya bir açıklık getirelim;
Dilara Koçak

Probiyotiklerin Faydaları ve Önemi

Probiyotik bakteriler; bağırsak hastalıklarının yönetimine, şişkinliğin azaltılmasına, sindirim sağlığına yardımcı oluyor. Kolesterolün azaltılması, cilt ve ağız sağlığı hatta kilo kontrolüne bile fayda sağlayabiliyorlar.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Türkiye'ye En Yakın Yurtdışı Tatilleri

Rahatlıkla gidebileceğiniz, farklı kültürlerin arasına dalacağınız, tarihten ilginç izler yakalayabileceğiniz ve doğasına hayran kalacağınız coğrafyalar...
DİLARA KOÇAK

Sağlıklı Bir Sonbahar İçin Öneriler

Havalar soğumaya başladı ve son bahar kendini iyice hissettirdi. Kışa hazırlık dönemi olan son baharı ne kadar güzel geçirirseniz, kışta o kadar güzel geçer.
DİLARA KOÇAK

Antioksidan ve ORAC Değeri Yüksek Besinler

Antioksidan kelimesini artık hepimizin sık sık duyduğu popüler bir kelime oldu. Peki gerçekte nedir bu antioksidanlar ve ne işe yararlar merak ediyor musunuz? 
SAFFET EMRE TONGUÇ

Amalfi Sahilleri Gezi & Seyahat Rehberi

Amalfi Kıyıları, limanların da etkisiyle yüzyıllardır önemli bir tarihi birikimini içinde barındırıyor. Pek çok mitolojik hikâyeye konu olmuş, körfez boyunca sarp yamaçlara kurulmuş, küçük renkli kasabalarıyla cennetten bir köşe.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Panama Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Panama derken aklınıza gelen ne? Şu okyanusları birleştiren ülkeden mi söz ediyorsunuz? Yoksa sadece bir şapka mı sanıyorsunuz? Şu ünlü Wikileeks Panama belgelerinin adı mı kastettiğiniz?
SAFFET EMRE TONGUÇ

Amsterdam Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Venedik’ten daha fazla kanalıyla, Paris’den daha fazla köprüsüyle, Avrupa’nın en çekici ve heyecanlı şehirlerinden biridir Amsterdam.
DİLARA KOÇAK

Sağlıklı Ara Öğün Seçenekleri ve Önerileri

Sağlıklı beslenebilmek ve daha sağlıklı olabilmek için her gün 3 ana öğün şart. Peki nedir bu ara öğün?
DİLARA KOÇAK

En Sık Tüketilen Kış Meyveleri

Kış aylarında, soğuk havalarda grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklarda artış olur ve kış meyveleri de özellikle C vitamini açısından daha zengindir.
DİLARA KOÇAK

5 Adımda Tatil Sonrası Detoks

Tatiller küçük kaçamaklarla tartıda birkaç kilo fazlalıkla kapanmış olabilir. Tatil sonrası aldığınız birkaç kiloyu vermenize, ödem atmanıza ve vücudunuzun detoks sistemine yardımcı olmanıza destek olacak 5 öneri...
DİLARA KOÇAK

En Sık Yapılan 5 Diyet Hatası

Kilo vermek isteyenler için en kısa ve en hızlı yol her zaman ilgi çekici oluşmuştur. Ama hızlı olan her şey doğru ve sağlıklı değildir. Hızlı kilo vermeye çalışırken birçok diyet hatası yapılıyor ve bunların bir çoğu sağlığımız için riskli olabiliyor.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Mauritius Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Dünyanın en güzel balayı adalarından birini, Mauritius’u keşfetmeye ne dersiniz? Sığ kayalıklar, palmiyeler, Hindistan cevizi ağaçları ve şeker kamışı tarlaları ile çevrili Mauritius, Afrika’nın güneydoğusunda bulunan bir ada ülkesi.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Mikonos Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Mikonos, Kikladlar (Halkalar) diye geçen adalar topluluğunun bir üyesi. Kışın 10 bini bulmayan nüfus, yazın 100 binin üzerine çıkıyor. Ada yer gök şapel dolu. Bazı aileler kendi ibadetleri için bu küçük kiliseleri yaptırıp aynı zamanda mezarlık olarak kullanmışlar.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Toskana Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Bocelli’nin geleneksel Toskana konserlerinin özelliği, her yıl farklı bir temaya sahip olması ve içeriğinin sır gibi saklanması. Bu yıl da biz izleyiciler ne ile karşılaşacağımızı bilmeden gidip, merakla beklemeye başladık. Ve ezber bozan bir işle karşılaştık!
SAFFET EMRE TONGUÇ

Amman Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Amman taşın başrolde olduğu, gözünüzün yeşili aradığı bir kent. Bu panorama ilk bakışta hayal kırıklığı yaratsa da şehrin içine dalınca fikriniz değişecek; benim için öyle oldu!
SAFFET EMRE TONGUÇ

Lüks Tatilin En İyi 10 Adresi

İtalya’nın en dinamik şehirlerinden biri olan Milano aynı zamanda dünya moda endüstrisinin de en önemli merkezlerinden. Modanın çizgileri Paris ve New York gibi burada belirleniyor. Renkler, trendler Milano’dan dünyanın farklı köşelerine yayılıyor. Şehrin belirli bölgelerinde yürüyen insanlar adeta moda dergilerinden fırlamış gibiler ve podyumlardaki manken edası ile sokaklarda dolaşıyorlar. 
SAFFET EMRE TONGUÇ

Şeyseller Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Bakir bir güzellik, dalış için mükemmel yerler, ilginç kuş ve tropikal balık türleri ile benim için huzur kelimesinin karşılık bulduğu yerlerden biri Seyşeller. Hint Okyanusu’ndaki Seyşeller, granit ve mercan adalarından oluşuyor ve bazıları sadece birkaç kişinin sığabileceği büyüklükte! Birçoğu öyle küçük ki üzerinde bulunduğunuz süre içinde adanın tapusu size aitmiş hissi yaratıyor.
DİLARA KOÇAK

Tatilde Diyet Stresine Girmeyin!

"Tatil” denilince akla ilk olarak deniz, kum, güneş, dinlenmek, seyahat etmek ve daha bir çok stres atmaya yardımcı eylem geliyor…

Tahmin ediyorum ki ‘diyet yapmak’ bu eylemlerden birisi değil. Uzun zamandır beklediğiniz bu tatilde küçük kaçamaklar yapmak elbette sizin de hakkınız. Bu sebeple ben de bu dönemde kilo vermeyi değil de kilo korumayı öneriyorum.

SAFFET EMRE TONGUÇ

En İyi Zümrüt Renkli Sahiller

Geçtiğimiz yaz dünyanın en prestijli yat yarışlarından biri kabul edilen Loro Piana Regatta’sına gittim. Bu heyecanı yaşayanlardan biri olmak muhteşem bir deneyimdi. İtalya’nın Sardinya Adası’nın Porto Smeralda denilen kısmında yapılan yarışlar bana apayrı bir dünyanın kapılarını açtı…
DİLARA KOÇAK

Sıvı Kalorilere Dikkat! Kalorisiz İçecekler

Havalar ısındıkça ve terle birlikte kaybedilen sıvı ve elektrolit miktarı da artıyor. Dolayısıyla günlük sıvı ihtiyacımız da yılın diğer aylarına göre daha çok oluyor.

Günlük su ihtiyacı, vücudun kullandığı enerji miktarına bağlı olarak değişir. Yetişkinlerde enerji harcamasının her kalorisi başına 1 - 1.5 ml. su gereklidir

DİLARA KOÇAK

Cildi Besleyen Besin Önerileri

Cildimiz görünen en büyük organımız ve dış dünyayla aramızdaki kalkanımız. Güzel ve parlak bir cilde sahip olmayı kim istemez ki? Elbette güzel bir cilt için genetik faktörler çok büyük önem taşıyor ama çevresel faktörlerle de bir çok şeyi değiştirebiliriz. Beslenme de bu çevresel faktörlerin başında geliyor. Cildinizi içten dışa beslemeye ne dersiniz?
SAFFET EMRE TONGUÇ

Havana Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Küba’daki son dört turumu gemiyle yaptım. İlk nedeni otellerin çok sıradan ama bir o kadar pahalı, servisin ise vasat olması. İkinci sebep ise Havana’da konaklıyorsanız anında kendinizi şehrin merkezinde buluyorsunuz. MSC Opera gemisi ile bir haftalık seyahatte sadece Küba’yı değil Jamaika, Cayman Adaları ve Meksika’yı da görüyorsunuz. İkinci bir haftanız varsa gemi Beliz ve Honduras’a da uğruyor. Bu yazımda sizi adım adım tarihi Havana sokaklarında dolaştıracağım. Önümüzdeki haftalarda ise Karayipleri keşfedeceğiz birlikte.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Aspen Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

ABD’de kayakseverlerin en gözde yeri; yılın 300 günü güneşle yıkanan, toplam 65 milli park, orman ve eyalet parkından oluşan, 26 ünlü kayak merkezine sahip olan Kolorado. Üstelik yapılacak tek şey kayak değil; Grand Junction’da chardonnay veya merlot üzümlerinden yapılan yerel şarapların tadına bakabilir, Gleenwood Springs ve Hot Sulphur Springs’deki kışın da açık olan sıcak su banyolarına gidebilirsiniz.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Brugge Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Bir günde gezip, bir ömür unutamayacağınız şehir... 
 
Tarihi şehir merkezi ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Brugge, tipik bir Ortaçağ kenti. Hiç kuşkusuz en romantik olanlarından biri. Daracık sokaklarından şehre yayılan eşsiz çikolata kokuları ile biraz Charlie’nin Çikolata Fabrikası; sıra sıra dizili, rengarenk, pasta görünümlü evleri ile biraz Hansel ve Gretel masalı...
SAFFET EMRE TONGUÇ

Dünyanın En İyi Spa Merkezleri

Lüks ve sağlığı birleştiren anlayışla sunulan tatilin adresi olan spa’lar, bir nevi arınma terapisi ya da gündelik streslerden kaçış gibi görülüyor. Hem ülkemizde hem de dünyada giderek daha çok insanın ilgi odağına giren bu merkezler, sağlık turizmi çarkının da en büyük dişlisi.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Floransa Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Medici ailesi Floransa denince akla gelen ilk isim. Bugün 400 bine yakın insanın yaşadığı şehir, 13. yüzyılda ticaretle uğraşırken, 15. yüzyıla Avrupa’nın sanat, mimari, politika başkenti olarak damgasını vurmuş. Rönesans’ın (yeniden doğuş) ortaya çıktığı yer olan Floransa sanat ve mimarinin harika eserleriyle dolu.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Avrupa'nın 4 Güzel Şehri

Yapılan araştırmalara göre Türklerin dünyada en çok gittikleri şehirler arasında Londra, Paris, Roma ve Barselona bulunuyor. Yurtdışına gideceklerin bir kısmı bu şehirleri eder diye düşündüm, size Avrupa’nın dört güzelinin sırlarını yazdım. 
 
DİLARA KOÇAK

Bahar Yorgunluğunu Önlemenin Yolları

Bahar aylarında havalar ısınınca daha enerji dolu ve daha mutlu hissetmeye başlarız. Ama bazen bir sıcak, bir soğuk havalar, havada uçuşan polenler ve değişen iyon dengesiyle halsizlikten, enerji düşüklüğü ve sürekli uyku isteği de yaşanabiliyor. Küçük değişikliklerle baharda daha enerji dolu ve mutlu olmak mümkün...
DİLARA KOÇAK

Sağlıklı Alışveriş Sepeti Önerisi

Marketten, manavdan ya da pazardan bir şeyler satın alırken nelere dikkat ediyorsunuz? Ya da alışveriş yaparken seçimlerinizi nelerin etkilediğini biliyor musunuz? Eğer sağlıklı beslenmek ve iyi yaşamak istiyorsanız bunun yolunun mutfaktan geçtiğini unutmayın. Her zaman söylerim ‘mutfağınız sağlıklıysa siz de sağlıksınız’…
SAFFET EMRE TONGUÇ

Bari Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

THY ile İstanbul’dan çıkıp sadece 1,5 saat sonra çizmenin güneyine vardığımda dudağımdan kendiliğinden bu cümle döküldü. Bu kadar yakın ama şimdiye kadar biraz gözden kaçmış bir yer diye düşündüm.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Alaçatı Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Son zamanların gözde mekanı Alaçatı’nın adı kimilerine göre alaca attan geliyor kimilerine göre de alacık çadırlarından. Kasaba eskiden deniz kenarındaymış ama deniz yavaş yavaş çekilince geriye bataklık kalmış.
DİLARA KOÇAK

Enerjinizi Yükseltmenin Yolları

Önce demir eksikliği anemisi, hipoglisemi veya teşhis edilmemiş bir hipotiroid probleminiz var mı emin olun. Eğer yok ise şanslısınız, birçok kişiyle aynı duyguları paylaşıyorsunuz ve sadece enerjiniz düşmüş… Bütün günü daha zinde ve canlı geçirebilmek için 5 basit öneri
DİLARA KOÇAK

Taze Sebze ve Meyve Tüketimi

Her ne kadar eskiler ‘Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır’ deseler de bizim için yazın habercisi ilk baharın ilk ayıdır…
DİLARA KOÇAK

Evde 5 Farklı Kahvaltı Alternatifi

Kahvaltı yaz kış şüphesiz ki günün en önemli öğünlerinden birisi. Güne kahvaltıyla başlamak bütün gününüzün daha enerjik ve daha sağlıklı geçmesini sağlayabilir. Yaz aylarında sıcak havalarında etkisiyle kahvaltı yapmanın zorlaştığını biliyorum. İşte yaz aylarında rahatlıkla tüketebileceğiniz 5 farklı hem pratik hem de sağlıklı kahvaltı önerisi;
SAFFET EMRE TONGUÇ

Singapur Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Güney Doğu Asya’da bulunan yaklaşık 720 kilometrekarelik Singapur, bir ada. İstanbul’un yarısı bile değil. Çok da küçümsemeyin ama başlı başına bir ülke bu şehir. Arazi doldurma çalışmalarından önce daha da küçükmüş. Sadece 581 kilometrekare.
DİLARA KOÇAK

Uzun Yaz Akşamlarına Dikkat!

Eğer siz de akşam yemeğinden sonra sürekli acıkıyor ve yediklerinizi kontrol altına alamıyorsanız dikkat... 
Gece yemelerinizin birkaç sebebi olabilir, bu sorunu çözmek için önce sorunun neden kaynaklandığını bilmeniz gerekir.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Belgrad Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Sırbistan’ın başkenti Belgrad, Sırpçası ise Beograd yani Beyaz Şehir. Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Tuna ve Sava nehirlerinin sarılıp kucaklaştığı yerde kurulmuş. Yaklaşık iki milyon nüfusu ile hem Sırbistan’ın hem de Balkanlar’ın en büyük şehri. Türklerin en gözde tatil yerlerinden biri, öyle ki ülkeyi en çok ziyaret edenler açık ara Türkler.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Phuket Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Eğer tatile gittiğiniz yerde günü şaşırıp saati unutuyorsanız tamam demektir; gerçekten iyi vakit geçirdiğinize inanabilirsiniz. Benim onca seyahat içinde bu hissi en son yaşadığım yer Phuket Adası oldu.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Bogota Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Ülkemizde uzaklığı sebebiyle gözardı edilse de dünyanın en popüler seyahat noktalarından biri Kolombiya. Karlarla kaplı dağları, kızgın volkanları, ıssız çölleri, yılın neredeyse tamamında güneşli plajları ve kültürünün son damlasına kadar işlemiş yerli kültürü ile gözde bir turistik ülke. En güzeli de Kolombiya’nın vize istememesi! Gümrük memuru ne kadar kalacağınızı sorup 90 günlük kalış damgası vuruyor pasaportlarınıza, o kadar…
DİLARA KOÇAK

5 Kırmızı Besin ve Faydaları

Besinlere rengini veren antioksidan maddeler, onlara aynı zamanda farklı ve sayısız özellikte faydalar da sağlıyor. İşte 5 kırmızı besin ve faydaları
SAFFET EMRE TONGUÇ

Girne’den Bafra’ya Kıbrıs

Sicilya ve Sardunya’dan sonra Akdeniz’de üçüncü büyük ada olan Kıbrıs 1571’den 1878’e kadar Osmanlılar tarafından yönetildi. Adaya 1878 ile 1960 yılları arasında ise İngilizler hükmettiler. Kıbrıs’ta 1974’teki nüfus mübadelesi ile Kıbrıslı Türkler kuzeye, Kıbrıslı Rumlar güneye giderek bugünkü yapı oluştu.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Mumbai Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Hindistan’ın en kalabalık şehri Mumbai koşuşturan insanları, günlük hayattaki adrenalini ve yüksek binaları ile çoğu kişi tarafından New York ile karşılaştırılıyor. Burası ülkenin hem ticari hem eğlence hayatının başkenti, dünyada gün geçtikçe daha fazla insan tarafından sevilen ve izlenen Hint filmlerinin üretim merkezi Bollywood da Mumbai’de. Tarihin, sanatın ve zevkin yeryüzündeki tüm renklerle harmanlandığı, zenginliğin sefaletle iç içe olduğu bir geziye hazır olun. İstanbul gibi “Taşı toprağı altın” diye geçen bu şehirde kalabalık ve kaos ise başrollerde.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Bakü Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Bakü’ye Azerice “Bakı” deniyor ve “Rüzgarlı Şehir” anlamına geliyor. Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla bağımsızlığını kazanan Azerbaycan, sınırları içinde bulunan petrol ve doğalgaz rezervleri sayesinde büyük bir gelişim yaşıyor. Modern ve çok iddialı mimariyle yapılan binalar şehrin siluetini değiştiriyor. Şehir merkezinde ve yakın çevresinde tarihi binalara uyum sağlamak amacıyla hemen tüm binalar benzer üslupla ciddi bir restorasyon çalışması içinde.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Sicilya Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Çizmeyi aşıp kuzeye çıkmış olabilirsiniz fakat Sicilya'yı görmeden İtalya resmi tamamlanmaz. Sicilya uzun yıllar Arabından Fransızına farklı kültürlerin etkisinde kalmış, kendi kültürünü yaratmış oldukça sofistike ve özgün bir bölge. Adalıların konuştukları İtalyancayı Romalı bile zor anlar. Romantik, salaş ara sıra lüks ama samimidir ve keşfedilmeyi kesinlikle hak eder.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Bodrum'un En Popüler Mekanları

Tarihin akışı içinde Halikarnassos, Petrius ve son olarak Bodrum adını alan bu küçük balıkçı ve süngerci kasabası, Heredot’un, Kaptan-ı Derya Turgut Reis’in yeri olmuş. Kıraç tepelerini yeşil renkle buluşturan, mavi yolculukla onu dünyaya tanıtan şairi kendi adıyla özdeşleştirmiş. Halikarnas Balıkçısı’nı Neyzen Tevfik ve Zeki Müren gibi başka sanatçılar takip etmiş yıllar içinde.
DİLARA KOÇAK

Yeterli Su İçmeyi İhmal Etmeyin

Havalar soğudukça özellikle de kış aylarında susama hissinin azalması sıvı alımın azalmasına neden olabiliyor. Soğuk havalarda susamasanız bile yeterli sıvı almayı ihmal etmeyin.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Prag Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Çek Cumhuriyeti’nin 1993’ten beri kat ettiği mesafe gerçekten takdire şayan. Ülkenin başkenti olan Prag, Vltava Nehri’nin iki yakasında kurulmuş. Kontes Libuse Prag için “Görkemi yıldızlara ulaşacak büyük bir şehir görüyorum” demiş. KöprülerŞehri de denilen bu büyülü kentin tarihi M.Ö. 4000’li yıllara dayanıyor.
DİLARA KOÇAK

Yaz Aylarında Serinleten Tarifler

Yaz aylarında sağlıklı ve lezzetli tariflerle bir yandan da serinlesek ne güzel olur değil mi? Gün içinde tükettiğiniz sıvıların, sıvı ihtiyacını karşılarken aynı zamanda sağlığınıza katkıda bulunmasına da özen gösterin.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Lizbon Gezilecek Yerler & Seyahat Rehberi

Lizbon, Akdeniz’e kıyısı olmayan bir Akdenizli, bir masal diyarı. İstanbul gibi bu şehir de yedi tepe üzerine kurulmuş, ihtişamıyla nam salmış tarih boyunca. Yedi tepeden açtığı kollarıyla kucaklamış üzerinde yaşayanlarını. Size bu hafta şehirde bulunan ve UNESCO dünya kültür mirası listesine girmiş iki eser olan Belem Kulesi ile Jeronimos Manastırı ve etrafındaki yerleri anlatacağım bu hafta.
DİLARA KOÇAK

Detoksu Kimler Yapmalıdır?

Detoksun ana amacı toksinlerden arınmaktır. Aslında vücudumuz karaciğerimizin yardımıyla bu görevi zaten yapar. Ama bazı dönemlerde bazı kişilerin vücuduna bu konuda yardımcı olması gerekebilir. Bunun içinde inflamasyonu önleyen besinlere yönelmek ve doğal beslenme ana prensiptir.
SAFFET EMRE TONGUÇ

Avrupa'nın Lüks Kayak Merkezleri

Eğer sinema tutkunuysanız geçtiğiniz sokaklar size tanıdık gelebilir. Cortina d’Ampezzo aralarında bir James Bond filmi olan “Yalnız Gözlerin İçin” ve Pembe Panter’in de olduğu pek çok filme dekor olmuş. 16. yüzyıldan itibaren uzun süre Avusturya’nın yönetiminde kalmış. Ancak bu bile lisanın Almanca olmasını sağlayamamış.