Lexus NX SUV En İyi Hibrit Otomobil Seçildi

LEXUS HABERLERİ

LEXUS NX SUV “EN İYİ HİBRİT OTOMOBİL” SEÇİLDİ

Premium otomobil üreticisi Lexus, ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Lüks hibritin öncüsü konumunda yer alan Lexus, NX 300h SUV modeliyle “En İyi Hibrit Otomobil Ödülü’nü” aldı.
İngiltere’de en büyük ikinci el ve sıfır kilometre online satış sitesi Auto Trader, 2020 Yeni Otomobil Ödülleri’nde NX 300H’yi en iyi hibrit seçildiğini açıkladı. Bu ödül, 181 binin üzerinde otomobil tutkununun verdiği oylarla belirlendi.
Kalitesi, üstün mühendisliği, verimli hibrit motorları ve lüks kabiniyle öne çıkan SUV modeli NX, 2014 yılında Avrupa'da tanıtıldıktan sonra kısa zamanda büyük beğeni toplamıştı. Kendi kendini şarj eden hibrit motor seçeneğiyle Lexus’un ana modellerinden biri haline geldi.
Lexus, gerçek kullanıcıların ve otoritelerin katıldığı birçok araştırmada ve testte üstünlüğünü kanıtlamaya devam ediyor. Yüksek standartlara sahip modelleriyle ön plana çıkan Lexus, aynı zamanda Dünyanın En Sorunsuz Otomobil markası, İkinci Elde En İyi Marka, En İyi Üretici, En Güvenilir Lüks Model gibi birçok ödülün de sahibi olmaya başardı.